Novinky - 17.10.2017 10:00

O zložení semifinále rozhodol súboj trénerov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Aj keď si svojich zástupcov vyberali tímy samostatne, víťaz výzvy mal výhodu v tvorení semifinálových dvojíc.

Štvrťfinálové duely máme úspešne za sebou, teda až na jednu výnimku, ktorú tvoril súboj Raška vs. Krištofič, ktorý sa kvôli žalúdočným problémom ´Piráta´ nekonal. Víťazstvá si na svoju stranu pripísali Radovan Úškrt zo slovenskej strany, český výber obohatili o výhry Michal KotalíkPavel Salčák a kontumačne aj Ondrej Raška.

Do semifinále mohli postúpiť iba dvaja zástupcovia z oboch táborov a tak boli hlavne českí tréneri pred ťažkou voľbou. Ku všetkému im do karát nenahral ani fakt, že Karlos Vémola musel na čas z natáčania odísť, čakala ho totiž nepríjemná operácia chrbta.  

Aj keď výber členov mali v rukách tréneri oboch tímov, samotný výber duelov už nie. O tom, kto dostane do rúk túto výhodu rozhodla trénerská výzva. Tá sa odohrala na motokárovom okruhu. Keďže Karlos Vémola do bojov zasiahnuť nemohol, nominoval za seba Pavla Simandla. A ten svoju úlohu splnil na 100 percent, keď svojim súperom unikol o poriadny kus. Výhru českého výberu potom potvrdil druhým miestom aj Petr Macháček.

Slovenská dvojica Végh – Škondrič síce skončila v poli porazených, mohlo to dopadnúť ale inak. Všetko mal na svedomí Attila Végh, ktorý nedodržal taktiku. Všetko to vysvetlil Ilja Škondrič: „Attila ma brzdil!“ Vyhlásil s úsmevom legendárny tréner, ktorý na motokáre sedel vôbec prvýkrát v živote a tak neočakával dominantný výkon.

S čím bol už Škondrič viac spokojný, bol výber bojovníkov, ako aj zápasov. Slovenská dvojica vybrala do semifinále Rada Úškrta, ktorý v úvodnom súboji vyradil Pavla Simandla a Samuela Krištofiča, ktorý síce nezápasil, pri prehrách Bola a Grűnnera, ale dostal šancu ukázať sa. Český tím prvou voľbou neprekvapil, keď zvolil Ondreja Rašku a postavil ho pred Krištofiča. Plánovanému súboju sa teda nevyhneme, tentokrát bude mať ale nádych semifinále. Už ťažšou voľbou bol výber druhého zástupcu, ktorý mal vyzvať Úškrta. V hre boli dve mená, Kotalík a Salčák. Obaja bojovníci ukázali dobrú formu, o to bolo rozhodnutie zložitejšie.

Koho nakoniec Petr Macháček predstaví ako druhého zástupcu českého tímu v semifinále sme sa zatiaľ nedozvedeli. Ilja Škondrič ale výber komentoval veľavravne. „Som veľmi spokojný. Vybrali sa veľkí pekelníci, takže sa máme na čo tešiť.“