Novinky - 24.10.2017 11:00

Prvé semifinále pre Slovensko: Pirát mieri do finále!

Zdroj: Svet MMA

Slovenský reprezentant Samuel ´Pirát´ Krištofič dokázal v prvom semifinále show Oktagon Výzva 2 poraziť Ondřeja ´Andresa´ Rašku, keď v druhom kole ukončil duel arm trianglom.

Už po ohlásení súboja neostal ´Pirát´ nič dlžný svojej povesti a svojho súpera začal solídne psychicky deptať. Raška na slovné útoky výraznejšie neodpovedal, čo ale Krištofiča neodradilo a naďalej sa dostával do pohody.

V klietke to ale až také jednoznačné nebolo. Výborne pripravený totiž do súboja vstúpil aj Ondřej Raška, ktorý už v úvode kola zaznamenal takedown, po ktorom hodnú chvíľu pracoval na zemi. Krištofič sa z nevýhodnej pozície dokázal dostať a v postoji zaznamenal solídne kolená, na ktoré ale Raška reagoval druhým takedownom. Koniec kola priniesol vzrušenie na oboch stranách, keď najprv ´Pirát´ pohrozil armbarom a v posledných sekundách dokázal Raška chytiť rear naked choke. Na ukončenie duelu ale nemal český reprezentant dostatok času.

Do druhého kola vstúpil lepšie Krištofič. Ten začal zužitkovávať svoj výborný postoj a pomaly decimoval súpera. Keď prišlo pekné koleno a odraz Raškovho pokusu o takedown, bolo pre ´Andresa´ zle nedobre. Krištofič zacítil šancu, prešiel cez guard súpera a svojou obľúbenou technikou, arm trianglom, ukončil napínavý duel.

„Do zápasu som nastupoval veľmi dobre pripravený,“ hodnotí Krištofič. „Attila s Iljom urobili veľmi dobrý game plan, veď ma dobre poznajú.“

Aj keď Krištofič vedel, že súper pôjde po takedownoch, nečakal, že mu to vyjde hneď v úvode. „Tá sila tam bola. Je vidieť aj na jeho muskulatúre, že zrejme robí crossfit alebo niečo podobné, dvíha váhy. Prvý takedown som už mal postrážený, ale vidíš, na sekundu zaspíš a už ideš na zem. Tu zem ale pilujem, takže tam nemám nejaké problémy, nepanikárim. Počkám si a rozmýšľam, či sa mám postaviť, alebo radšej pracovať na zemi. Videl som, že mu tam ostávali ruky, tak som hneď nevstával. Tieto veci veľa drilujeme na tréningoch a viem, že keď musí súper tie ruky stále vyťahovať, je to veľmi vyčerpávajúce.“

Na konci prvého kola mal svoju chvíľku aj Krištofič, ktorý mal solídne chytený armbar. „Troška mi ušla tesnosť. Poľavil som a tá ruka sa mi skĺzla po stehnách, musím si na to dávať pozor. Myslel som, že ho už mám a nakoniec som na to mohol doplatiť,“ naráža slovenský reprezentant na škrtenie v posledných sekundách.

V druhom kole sa karta obrátila, keď ´Pirát´ súpera pritlačil a v postoji mal navrch. „Chcel som ísť po knokaute. Troška som tam prepadával, pretože som zacítil súperovu slabosť a chcel som ísť do toho. To musím trocha zlepšiť, pretože to mám 8-0 a stále, keď zacítim ´mäso´, prepadávam tam.“

Ukončenie arm trianglom sa stáva Krištofičova strach naháňajúca technika. Veď v posledných štyroch dueloch ukončil touto submisiou až troch protivníkov. „Videl som, že to nechal otvorené, tak som tam vliezol a využil to,“ popisuje ukončenie prvý finalista.