Novinky - 31.10.2017 11:30

Finále bude slovenské: Úškrt knokautoval Salčáka

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Siedma epizóda reality show Oktagon Výzva 2 priniesla opäť drámu. A opäť sa o ňu postaral Michal Kotalík, ktorý mal nastúpiť do druhého semifinálového zápasu.

Všetko to začalo Macháčkovým nasadením Kotalíka do semifinálových bojov na úkor Salčáka, ktorý mal na svojom konte výhru zo štvrťfinále, kde v rekordne krátkom čase knokautoval Grűnnera. Nakoniec pri výbere zvíťazila mladosť a dravosť, keď si českí tréneri vybrali Michala Kotalíka, ktorý si vo svojom úvodnom dueli poradil s Tomášom Bolom.  

Pre Salčáka tu ale stále tlela iskierka nádeje, Kotalík mal totiž opäť problémy dostať sa do váhy. A tá sa mu tentokrát nakoniec stala osudnou. Už začiatky nepredpovedali nič dobré, keď mal Kotalík síce menšiu nadváhu ako v prvom zápase, dávka kilogramov to ale bola poriadna. Kameň úrazu prišiel pri zhadzovaní drastickým odvodnením. Striedanie horúcej vane a sauny Kotlíkovo telo nezvládalo a začínalo byť jasné, že sa problémy znova dostavia. Tréneri českého tímu tak dali Kotalíkovi ultimátum, do polnoci pred vážením navážiť 87 kg, teda jeden kilogram nad limit.

Kotalík tento limit nezvládol, pričom do hry dokonca musela zasiahnuť aj záchranná služba. Semifinálové brány sa tak otvorili Pevlovi Salčákovi. Ten navážil s prehľadom, rovnako ako Rado Úškrt, ktorý sa síce pripravoval na iného bojovníka, so zmenou súpera sa ale rýchlo zmieril.

Úvod duelu naznačil, s akou taktikou vyrukovali obaja bojovníci, keď sa Úškrt snažil tvrdými hákmi súpera knokautovať, Salčák chcel byť technickejší a pridával aj prácu nôh. A práve kop kolenom ho stál pozíciu v stoji, keď Úškrt zachytil Salčákovu nohu a preniesol súboj na zem. Tu český reprezentant utŕžil poriadnu dávku tvrdých úderov, z ktorých sa ešte dokázal spamätať a dostal sa späť na nohy. Súboj ale pokračoval len pár sekúnd, keď Úškrt vypustil svoje granáty a súpera knokautoval.

„Chcel som ukázať dobré technické prevedenie, pretože aj to ťa predáva,“ popisuje súboj Úškrt. „Keď som mu vzal nohu, nedokončil som to, ako som chcel, ale nakoniec sme padli. Dal som mu tam lakte, ale postavil sa. Na zemi som si vravel, že tam musia ísť tvrdšie háky. Videl som, že jeden mu ´zapísal´ a potom to už išlo.“

Už od prvého momentu sa Úškrt tvrdými overhandmi hnal za knokautom. „Na začiatku kola sa viem ´osprostiť´, s každým sa začnem biť. Ale keď natrafíš na tvrdého, technického borca, tak biť sa takýmto štýlom je ťažké. Chcel som byť zo začiatku trocha divší a čakať, ako na to súper zareaguje. Chcel som to brať ako sparing, nevnímať kamery ani ľudí a trafiť mu tam nejaký ´plavák´.“

Oficiálne ukončenie prišlo technickým knokautom, bol to ale tvrdý hák, ktorý poslal Salčáka k zemi. „Po tom údere, keď spadol, som vedel, že je koniec.“

Finále tak obstarajú dvaja slovenskí bojovníci, keď sa Úškrtovi postaví Samuel Krištofič. Pritom už pred začiatkom show obaja bojovníci tušili, že na konci ich čaká súboj o šampióna. „Hneď, ako sme prišli na dom, tak mi ´Pirát´ hovoril, že so mnou bude vo finále, že sa nemám koho báť. Chalana som si obľúbil. Je síce trocha ohučaný a robí občas nervy, hlavne Česi na neho mali ťažké srdce, ale myslím, že ako chalan a športovec je úplne super. Svojim prístupom si to finále určite zaslúži, lebo ráno, večer je na žinenke, nikdy neodriekne tréning, aj keď ide napríklad z práce. To je to najdôležitejšie, tvrdo makať,“ vyjadril Úškrt rešpekt svojmu súperovi.

Rada sa tak ostávalo opýtať iba poslednú otázku. Sú vo finále dvaja najlepší bojovníci Oktagon Výzvy 2? „Myslím si, že áno. Sú tam ľudia, ktorí si myslím najviac obetujú tomuto športu a to je najdôležitejšie. Ľudia si nevedia predstaviť, aké je to občas ťažké. Ale treba bojovať, nikto nemal v živote nič zadarmo.“