Novinky - 07.11.2017 16:00

Pavol Neruda: Vo finále sú bojovníci, ktorí tam chceli byť najviac

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Producent Pavol Neruda zhodnotil doterajší priebeh reality show Oktagon Výzva 2. Na finále sľubuje elektrizujúcu atmosféru.

Čo hovoríte na jednotlivé zápasy?

Boli výborné! Česi do toho vstúpili najprv s prehrou, ale bolo to s Radom, ktorý je veľmi tvrdý bojovník. Pavel Simandl ma ale veľmi prekvapil, inteligentný, sympatický bojovník, v živote to nemal ľahké. Mal prvý profi zápas a hneď pred kamerami, ale zvládol ho výborne. Kontroloval Rada väčšinu zápasu.

Prvé kolo dlho vyhrával.

Presne tak. Mal navrch v pomerne veľkej časti prvého kola, čo nad Radom nemal nikto už veľmi dlho. Bol to výborný zápas a od tej chvíle mi bol Pavel veľmi sympatický a verím tomu, že o ňom budeme počuť a bude rásť. Mali sme ho mať aj na Oktagon Finále, dokonca sme uvažovali o hlavnej karte, ale zranil sa.

V druhom zápase sa stretli Tomáš Bolo a Michal Kotalík.

Kotalík bol naozaj mohutný a mal dramatické chudnutie. Takéto chudnutie som ešte nevidel a naozaj ohrozoval svoje zdravie. Niektoré veci ste ani v šou nevideli, pretože to sme vám nemohli ukázať. Možno ho od úplnej katastrofy delili hodiny. Už to nechcem nikdy zažiť, nepáči sa mi to. Takto to proste nemá byť.

Obaja prekvapili ako v zápase vládali, Michal po ťažkom chudnutí, ale aj Tomáš Bolo, ktorý hádzal toho 100-kilového Kotalíka. Tomáš ukázal srdce, ale potom to už akosi nešlo. Zápas to bol ale výborný.

Tretí zápas, ´Salin´ Salčák a jeho 9 sekúnd.

Bum, KO! Jedno koleno. Patrik Grunner to, myslím, nemal v hlave veľmi v poriadku. Už na tréningoch vraveli tréneri, že to nie je ono. Cítili sme, že to nie je v poriadku, a keď nedá nejaký ´lucky punch´, tak to bude mať ťažké. Nakoniec to bolo ešte horšie...

´Hucula´ je mi strašne ľúto, lebo je to sympatický človek a dal strašne veľa energie, času, peňazí do toho, aby sa dostal do tejto šou a nakoniec sa nestihol ani predviesť. 9 sekúnd si nezaslúži nikto. To je ale na MMA krásne, že nikdy nevieš, čo sa stane. ´Salin´ využil chybu súpera a vyhral to právom.

Posledný štvrťfinálový súboj medzi Krištofičom a Raškom sa nekonal. Čo sa udialo?

V prípade, že sa niekto zraní, sme mali pripravenú náhradu. Nie ale v momente, keď je niekto vo váhe. To sa proste už nedá. Deň predtým by sme to možno vedeli zachrániť, po vážení to už ale nešlo. Ako by to vyzeralo, keby niekto vážil inokedy, prípadne by sme Raškovi povedali, že musí chudnúť znova.  

´Piráta´ sme sa pokúšali oživovať, bol v nemocnici, dostal množstvo infúzií, liekov. Bohužiaľ to nešlo.

Neskúšali ste duel posunúť na neskorší termín?

Organizácia natáčania je veľmi náročná, to si vie iba málokto predstaviť. Presunúť to proste nebolo možné. Tak sme tento zápas zrušili, iná možnosť nebola a kontumačne teda vyhral ´Andrés´.

V semifinále sme nakoniec tento súboj videli.

Tréneri takto rozhodli, chceli vidieť tento duel a dali oboch bojovníkov zasa dokopy, a myslím si, že to bolo správne rozhodnutie.

Nakoniec sme boli svedkami výborného duelu. Bol to najlepší zápas?

Tento a prvý boli zrejme najlepšie zápasy. Strašne sa mi páčil výkon Rašku, ktorý strašne bojoval. Zrejme vyhral prvé kolo, na konci dokonca chytil súpera do škrtenia, ale v konečnom dôsledku bolo jasné, že ´Pirát´ bol o čosi lepší. Fantastický zápas.

´Pirát´ sa tak prebojoval do finále. To je to, čo stále hlásal od začiatku, že ide do finále, bude bojovať a vyhrá 10 tisíc.

Krištofičovi sa vo finále postaví Rado Úškrt, keď v druhom semifinále zdolal Pavla Salčáka.

O ´Salinovi´ sa vedelo, že je to jeho druhý profi zápas a šiel proti Radovi. Ten má síce tiež málo zápasov, ale vieme, že to jeho skóre neodráža to, aký je naozaj dobrý. Salčák bol výborne psychicky pripravený a šiel bez rešpektu. Tu musím pochváliť školu Andrého Reindersa, ktorá je naozaj vynikajúca. Plus k tomu koučing Macháčka a Vémolu. Táto kombinácia robí zo začiatočníkov výborných zápasníkov.

Bol to zápas, ktorý spĺňal vysoké kritériá. Keď som videl toho milého ´Salina´ a potom vidíš Rada, ktorý má v rukách neskutočné bomby, tak som skoro ´Salina´ ľutoval. Je to boj a netreba chalanov ľutovať, Rado je ale proste stroj. Keď mu vydrží zdravie, tak sa máme na čo tešiť. Po Véghovi, Buchingerovi a Deákovi máme podľa mňa ďalšiu nádej v Radovi Úškrtovi.

Sú vo finále tí správni bojovníci?

Myslím si, že áno. Sú tam preto, lebo to najviac chceli. Chceli to celým svojim telom aj dušou.

Čo očakávate od podujatia Oktagon 4?

Atmosféra bude neuveriteľná. Lístky sa predávajú fantasticky, už teraz sme takmer kompletne vypredali halu. Ďakujeme fanúšikom, že sa na nás takto tešia. Dúfame, že sa nám podarí priniesť dobré zápasy a to aj pre českých fanúšikov, pretože ich máme veľmi radi a vážime si ich. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.