Novinky - 13.11.2017 10:45

Samuel ´Pirát´ Krištofič: Nový šampión Oktagonu Výzva

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Set MMA

Oktagon Výzva má nového šampióna. Je ním Samuel ´Pirát´ Krištofič, ktorý vo finálovom zápase porazil arm trianglom Radovana Úškrta a odnáša si tak nie len titul šampióna, ale aj kontrakt na 10 tisíc eur.

Zloženie finálového súboja Krištofič predpovedal už pri natáčaní reality šou a po vyraďovacích súbojoch sa jeho slová potvrdili. „Vo finále boli dvaja najlepší bojovníci,“ pripomenul ´Pirát´ svoje slová po víťaznom zápase.

Samotný duel mal vysoké tempo a dvíhal divákov zo stoličiek. Obaja bojovníci mali na svojich stranách početné fankluby a tak bola atmosféra vo vypredanej Hant Aréne skutočne elektrizujúca. Úvod zápasu priniesol očakávaný scenár, keď Rado Úškrt začal na súpera tlačiť a v postoji dokázal bodovať slušnými údermi. Koniec kola ale patril Krištofičovi, ktorý najprv zaznamenal tvrdý kop na strednú časť tela, vzápätí dokázal preniesť súboj na zem.

Kolo druhé už začalo nakláňať misku váh na Krištofičovu stranu, keď začal mať viac z hry a kontroloval oktagon. Nevyhol sa ale kritickému momentu, keď po Úškrtovom spinning back fiste musel vynaložiť veľa síl, aby nenechal súpera zápas ukončiť. Nakoniec sa ´Pirátovi´ podaril nádherný takedown, po ktorom začala jeho dominancia.

Koniec prišiel v treťom dejstve, keď Krištofič dostal súboj opäť na zem a po niekoľkých odrazených pokusoch sa mu nakoniec podarilo nasadiť Úškrtovi obľúbené škrtenie arm triangel, ktorým ukončil až štyri zápasy z posledných piatich súbojov.

Zdroj: Neruda Production

„Po skončení natáčania sa mi prihodilo dosť smutných udalostí v živote,“ prezradil po zápase Krištofič, ktorý sa neubránil ani slzám. „Ďakujem všetkým, čo pri mne po celú tu dobu stáli, veľmi si to vážim.“

Úškrt novému šampiónovi narobil nemalé problémy, čo priznal aj sám Krištofič. „Vedeli sme, že takáto situácia môže nastať, poznali sme Radove kvality. Je to tvrdý borec, bola to ťažká skúška. Vedel som, že prvé kolo musím prežiť, pretože Rado je naozaj silný. Som rád, že všetka tá drina nevyšla navnivoč. Mal som dobrý game plan, a aj keď som mal ťažké chvíle, podarilo sa mi ho držať.“

Do zápasu pritom Krištofič nenastupoval v stopercentnej fyzickej pohode. „Dostal som zápal do lakťa a takmer som s ním nemohol pohnúť. Som rád, že sa to do zápasu zlepšilo natoľko, že som mohol nastúpiť.“

Finálový súboj zhodnotil aj Radovan Úškrt, ktorý priznal, že mal miernu nevýhodu. „Samo mal odo mňa váhovú prevahu asi 10 kíl a nevedel som ho pretlačiť silovo. Váha do 84kg mi veľmi nevyhovuje. Budem musieť chudnúť do nižšej kategórie. Cítil som, že sa mi veľmi ťažko stáva zo zeme. V ďalšom zápase zrejme skúsim welterovú váhu, pretože stredná váha je na mňa zbytočne ťažká.“

„Prehra je prehra, ale dúfam, že ma posunie dopredu. Nejde tam ani o tie peniaze, ale o tú prehru samotnú.“

Fanúšikovia organizácie Oktagon sa už teraz môžu tešiť na novú zastávku, ktorou bude Ostrava. Tu sa to najlepšie z česko-slovenskej scény predstaví 17. marca, pričom by na podujatí nemal chýbať ani šampión prvej série Gábor Boráros.