Novinky - 29.11.2017 10:00

Ilja Škondrič zhodnotil druhú sériu reality show Oktagon Výzva

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Podujatie Oktagon 4 prinieslo nového šampióna a uzavrelo druhú sériu Výzvy. O priebehu šou a finále sme sa pozhovárali s trénerom slovenského výberu Iljom škondričom.

Ako by ste zhodnotili druhú sériu projektu Okatgon Výzva?

Páčilo sa mi to. Vidno, že aj zo strany Pala Nerudu sa zvýšila profesionalita, aj čo sa týka produkcie, vychytalo sa veľa vecí a veľa vecí sa ešte vychytá. Boli tam zaujímavé príbehy, ktoré ukázali odlišné charaktery jednotlivých účastníkov. Videli sme tam aj ďalšie veci ako napríklad žalúdočné problémy, ktoré sú spôsobené vplyvom stresu a zhadzovania váhy. Ak je imunita oslabená, môže sa to stať. Ľudia to ´hejtovali´, ale to sa v MMA stáva, hlavne ak je to ešte šou, v ktorej ide o veľa, nie iba obyčajný zápas.

Ak by sme hovorili o jednotlivých zápasoch boli výborné, každý jeden bol na vysokej úrovni. Videli sme aj knokauty aj submission.

Vo finálovom zápase sa predstavili Radovan Úškrt a Samuel Krištofič. Prečo sa podľa vás tešil z výhry ´Pirát´?

Myslím si, že ´Pirát´ to viac chcel. Ukázal tú chuť po víťazstve, dal všetko bokom a šiel vyslovene bez výhovoriek po výhre. Radova nevýhoda troška bola, že mal nízku váhu, iba 81 kilogramov, kým Samo počas Výzvy zhadzoval z 92 kg a o pár týždňov mal 100 kg.

Samozrejme, rolu nezohrala iba váha, ale aj z taktického pohľadu bolo všetko perfektné. Rado tam urobil pár chýb, kde som mu vravel, nech sa nebije, ako by chcel robiť ´highlighty´ do televízie. Aj tá práca na zemi je u Rada trocha slabšia, keďže je stand up fighter, a to sa aj ukázalo. Rado do toho ale dal srdce, bol nebezpečný, ale chýbalo tam šťastie aj poriadny záver.

Okrem Radovana Úškrta ste na podujatí mali aj ďalších dvoch zverencov, Mira Štrbáka a Ronalda Paradeisera.

Niektorí ľudia vraveli, že Mirko mal slabšieho súpera, ale neviem prečo niekto hodnotí, čo je slabší a čo silnejší súper, v klietke je každý nebezpečný. Bol to zahraničný súper s pozitívnym skóre, čiže by som ho vôbec nehodnotil ako slabšieho. Na konte mal viacero knokautov, čiže sa mohlo stať čokoľvek. Dôležité je, že Mirko absolútne dodržal taktiku a dominoval, za to ho treba pochváliť.

Čo sa týka Ronyho, tam sa mi troška nepáčilo, že sa na tréningu málo venoval zemi. Taktiež si troška uletel a niektoré momenty boli zbytočné, keď tlačil na súpera, nepočkal si. Možno ho nahecovalo to okolie. Povedali sme si, že musí zapracovať na tej zemi a aj keď je dobré, že je dravý, nech si na to dáva pozor, lebo mu to môže uškodiť.

Na druhej strane Matej Kuzník spravil dobrú robotu, veľa toho vydržal. Akurát sa mi nepáčilo, že podľa môjho názoru tam rozhodca nechal dlho krvácať Kuzníka. Bolo nechutné sledovať, ako môjmu zverencovi tiekla cudzia krv do úst, očí, uší, čo mu znemožňovalo výhľad. Ešte v šatni po zápase mu vytekala cudzia krv z uší.

Vy ste taktiež aktívnym bojovníkom, ale na domácej pôde sme vás tentokrát nevideli. Kedy sa plánujete divákom predstaviť v klietke?

Na piate podujatie, ktoré sa bude konať v Ostrave sa ešte nechystám, ale na šiestom podujatí, ktoré bude zasa na Slovensku by som nemal chýbať.

Cez víkend sme vás mohli vidieť na medzinárodnom podujatí v jiu jitsu, z ktorého ste si priniesli dve medaily. Mohli by ste nám podujatie priblížiť?

Išlo o turnaj IBJJF v jiu jitsu. Je to veľmi dobré podujatie s kvalitným obsadením. Mal som tam silných súperov z gymov, ktoré vychovávajú bojovníkov UFC, francúzski, nórski borci a podobne. Nastúpil som v grapplingu, v kategórii do 97,5 kg, ktorý som vyhral a striebornú medailu som získal vo váhe 100,5 kg, kde ma víťaz porazil výhodou na body. Dokopy som zaznamenal tri výhry zo štyroch zápasov v priebehu jedného dňa.