Novinky - 06.12.2017 07:00

Bojovníci s veľkým srdcom: Oktagon vymenili za pokrový stôl

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Hrdinovia reality show Oktagon Výzva ukázali počas víkendu aj druhú tvár, ktorá sprevádza ich životy. Oktagon vymenili za pokrový stôl, rukavice za karty a nezabudli pritom ani pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. Na benefičnom pokrovom turnaji Oktagon Special sa totiž pomáhalo statočným bojovníkom z detskej onkológie. Charitatívny turnaj sa uskutočnil v piatok 1. decembra v poker klube Rebuy Stars Zvolen. Gábor´Beast´ Boráros, Samuel ´Pirát´ Krištofič a ďalší z teamu Oktagon tentoraz nebojovali proti sebe, ale spoločne za dobrú vec.

Unikátna reality show z prostredia bojových športov ukázala ľudom nový pohľad na svet bojového umenia. „Sú to strašne milí chalani, borci, ktorí sa snažia ísť za svojimi snami a nie nejakí vypatlaní blázni a násilníci,“ zasväcuje do základných myšlienok reality show Oktagon zakladateľ a spolumajiteľ Pavol Neruda. „Vedel som, že keď prinesiem show, ktorá ukáže pravú tvár tých chalanov, bude to fungovať. A to sa úplne podarilo.“

Práve pot, krv, drina a nie raz aj slzy a emotívne okamihy oslovili celé Česko-Slovensko, ktoré s napätím očakávalo, ako dopadne druhá séria Oktagon Výzvy.  Z titulu sa nakoniec tešil Samuel ´Pirát´ Krištofič, ktorý v nervydrásajúcom finále pred vypredanou halou porazil Radovana Úškrta a zaradil sa tak ku Gáborovi Borárosovi, ktorý ovládol prvú sériu.

A práve táto dvojica nechýbala na benefičnom pokrovom turnaji, ktoré pre fanúšikov kartových hier pripravila medzinárodná sieť pokrových klubov a kasín Rebuy Stars.  Okrem šampiónov sa na podujatí Oktagon Special s garanciou desaťtisíc eur predstavili aj ďalšie známe tváre Oktagonu: Lukáš Pajtina, Tomáš Bolo, Milan ĎatelinkaPatrik Grünner. A neboli to iba bojovníci, kto sa mohol ukázať, veď pri vstupnom 25 eur sa mohol do turnaja zapojiť skutočne každý.

Vedenie klubu vopred oznámilo, že z celkovej sumy, ktorá sa podarí počas večera vyzbierať, poputuje malým pacientom z detskej onkológie minimálne 13 percent. Garantovaných desaťtisíc eur sa napokon nepodarilo vyzbierať, ale sľúbených 13 percent vo forme 1.300 eur a dobrovoľné dary návštevníkov, určite potešili občianske združenie Svetielko nádeje, ktoré sa venuje práve malým bojovníkom, s ktorými sa život nemaznal.

​Veľké poďakovanie vyslovila najmä zástupkyňa občianskeho združenia Svetielko nádeje Mgr. Ingrid Škropeková: „Víťazstvo. Myslím, že práve chuť víťaziť je to, čo spája nás a rovnako tak chlapcov z Oktagonu spolu so spoločnosťou Rebuy Stars. Aj vďaka nim a tomuto benefičnému pokrovému turnaju, bude cesta k víťazstvu na detskej onkológií zas o kus ľahšia. Všetkým účastníkom veľmi pekne ďakujeme, že nám aj takouto cestou pomohli.“

Aj napriek tomu, že chalanov z Oktagonu živia hlavne ich rýchle päste, silné ramená a pevné nohy, nedali sa zahanbiť ani za pokrovým stolom. Prvým, kto padol za obeť kartám a musel uznať porážku, bol Milan Ďatelinka. S úsmevom na tvári a s dobrým pocitom turnaj opúšťali Tomáš Bolo, Lukáš Pajtina i večne usmiaty a pozitívne naladený Patrik Grünner. „Ja som to hrával, snažím sa im ukázať, že to ozaj viem hrať. Robím si z nich aj srandu, aj naschvál prehrám, aby si mysleli, že som úplne slabučký, ale inak im dávam celkom zabrať,“ rozpráva Grünner o svojej taktike na súperov. „Robím pravidelne takú benefičnú akciu pre deti. Volá sa to ´Kérky pre život´. Tetuje sa tam a celý výťažok putuje na detskú onkológiu.“ Aj preto Grünner s ponukou na účasť na Oktagone Special neváhal ani na okamih.

Najúspešnejším z teamu Oktagon bol nakoniec jej posledný šampión Samuel ´Pirát´ Krištofič. Od finálovej osmičky ho pritom delilo len jediné miesto! Svoju púť ukončil v turnaji na deviatom mieste s odmenou 200 eur a aj vďaka nemu sa z turnaja porúčali známe tváre slovenskej pokrovej scény. Pod rukami bojovníka, ktorý doposiaľ v ringu neokúsil chuť porážky, padol za obeť aj Miloslav ´Junior´ Ilanovský, víťaz minulo mesačnej zastávky novej zahraničnej pokrovej tour s názvom DPT. Celkovým víťazom turnaja sa stal Michal Kašpar, ktorý odchádzal zo zvolenskej pobočky poker klubu Rebuy Stars nielen s finančnou odmenou 2.420 eur, ale aj s trofejou a s rukavicami, ktoré niesli podpisy bojovníkov Oktagonu.

Aj keď zástupcovia Oktagonu sa z výhry netešili, benefičný pokrový turnaj Oktagon Special ukázal oveľa viac! A to, že v pokri nemusí ísť vždy len o výhru. Za dobrú vec sa predsa oplatí bojovať aj nezištne.

Tagy: MMA Oktagon