Novinky - 20.12.2017 16:00

Tomáš Deák bude obhajovať svoj titul na Slovensku!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Výborné správy odhalil šampión bantamovej váhy Tomáš Deák, ktorý pôsobí v prestížnej lige Fight Nights. Slovenský reprezentant potvrdil, že svoj opasok bude obhajovať doma na Slovensku. Môžeme sa tešiť na skutočný sviatok, ešte nikdy totiž šampión medzinárodnej organizácie nevystúpil na území Slovenska. „Obhajoba by sa mala konať v Bratislave v prvej polovici budúceho roka,“ prezrádza Deák. Aj keď je konanie podujatia už v podstate potvrdené, miesto a presný dátum eventu Fight Nights zatiaľ oficiálne neoznámilo.  

A čo pre Deáka znamená sprostredkovať takéto veľké podujatie domácim fanúšikom? „Priniesť Fight Nights na Slovensko je určite úžasný pocit, pretože konečne budem bojovať pred domácim publikom, to znamená, že bude lepšia atmosféra, na akú som zvyknutý.“ Nečudo, všetky svoje duely mal Deák na hosťujúcej pôde, kde nebol práve v priazni divákov a mal to tak o čosi ťažšie. „Očakávam, teda dúfam, že atmosféra bude obrovská,“ dopĺňa Deák.

Už po zisku opaska sa začalo šuškať, že Tomášovým ďalším súperom má byť Kanaďan Josh Hill. Ten sa síce nezúčastnil pyramídy o šampióna bantamovej váhy, ale po dominantnej výhre v auguste tohto roka, sa so skóre 16-2 dostal okamžite na priečku vyzývateľa číslo jedna. Bohužiaľ tento očakávaný duel v Bratislave nakoniec neuvidíme, Hill si totiž pred pár dňami zranil ruku a musel podstúpiť operáciu. „Pod fotografiu röntgenu, ktorú uverejnil na sociálnej sieti, nezabudol uviesť, že on je pravý šampión,“ usmieva sa Deák.

Aj keď je zástupca OFA Bratislava momentálne bez súpera, v hlave nemá nič iné ako titulový súboj. „Je to jedno, s kým sa stretnem. Keď chcem byť najlepší, tak musím najlepších poraziť. Nech mi dajú toho najlepšieho, koho nájdu a nech sa ukáže, kto ma viac natrénované.“

Deák nenecháva nič na náhodu a svoju prípravu začal už pred mesiacom, aj keď podľa jeho slov má prípravu 365 dní v roku. „Pred mesiacom už začala s tým, že už to mám aj v hlave pri tréningu, som viac motivovaný a s ubúdajúcim časom podávam stále lepšie výkony. Momentálne to vyzerá tak, že trénujem od pondelka do piatku dvojfázovo, plus soboty jeden až dva tréningy podľa toho, ako som vyčerpaný. Okrem toho pôjdeme na kemp do Tatier ako sme boli aj naposledy pred mojim zápasom, to som zažíval asi najväčšie peklo. Bude sa trénovať trojfázovo každý deň, cely týždeň. Potom budem trénovať týždeň doma a znovu do Tatier na týždenný kemp. Po príchode už len doladiť váhu a ide sa na to.“

Budúci rok má byť pre Deáka plodný. Veď slovenský reprezentant si v jednej z najlepších líg sveta vybudoval skutočne dobré meno. „Vidím to zatiaľ sľubne. Prišla mi už ďalšia zmluva, ktorú som ešte nepodpísal, ale čo sa týka zápasov, sú tam slušne podmienky, bojoval by som často. Ešte som ale nič nepodpísal, takže to nechávam otvorené. Poraziť by som chcel určite každého, s kým budem bojovať,“ ukončuje Deák.

Budúci rok tak bude pre slovenské MMA skutočne plodný. Veď okrem Fight Nights s Tomášom Deákom v hlavnej úlohe sa v apríli môžeme tešiť aj na ďalšiu ruskú ligu ACB, ktorá si výlet do srdca Európy naplánovala taktiež.