Novinky - 16.01.2018 08:00

Pavol Neruda: Táto sezóna organizácie Oktagon bude skutočne veľkolepá

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Už o dva mesiace nás čaká ďalšie podujatie organizácie Oktagon, ktorá po prvýkrát navštívi Ostravu. A to nie je všetko, okrem nových lokalít nám Oktagon predstaví aj novinky, ktoré prinesú novú dávku napätia, emócií a príbehov. O plánoch a vízii organizácie sme sa pozhovárali s producentom Pavlom Nerudom.

Už onedlho nás čaká prvý turnaj Oktagon v tomto roku. Na koho sa môžu tešiť diváci v Ostrave?

Diváci sa môžu tešiť na viacero obľúbených zápasníkov z Oktagonu a, samozrejme, po dlhšej dobe aj na Gábora Borárosa - miláčika publika. Ďalej v akcii uvidia aj Michala Martínka, Milana Ďatelinku, Lukáša Pajtinu, Pavla Simandla, Rada Úškrta a ďalšie známe tváre z TV show Výzva. Ostravské publikum si príde na svoje najmä vďaka domácim bojovníkom Matejovi Kuznikovi a Andresovi Raškovi.

Ešte dlho po Výzve sa hovorilo o mene Michal Kotalík, o ktorom padla informácia, že ho taktiež v Ostrave uvidíme.

Tí, ktorí boli sklamaní, že nevideli na jeseň zápasiť Michala Kotalíka, sa majú na čo tešiť, pretože ten si na Oktagone 5 dá odvetu s Michalom Teššíkom. Dohadujeme ešte niekoľko veľmi dobrých českých zápasníkov, ktorí budú po prvýkrát bojovať na našom turnaji, takže fanúšikovia MMA si skutočne prídu na svoje.

Spomínali ste, že v akcii uvidíme Gabora Borárosa. Môžete prezradiť podrobnosti k jeho duelu?

Gábor Boráros bude mať v Ostrave hlavný zápas, keďže sa na neho všetci už dlho tešíme. S kým to bude, prezradíme v najbližších dňoch.

Ostravské gala prinesie po prvýkrát aj pyramídu. Prečo ste sa rozhodli pre takýto formát. A prečo ste si vybrali práve ťažkú váhovú kategóriu?

Našou filozofiou je, aby opasok šampióna mal pre jeho víťaza skutočnú hodnotu. Nechceme rozdávať opasky len tak, hneď za prvý zápas, ako to robia ostatné organizácie. Preto sme postavili pyramídu, aby si opasok šampióna museli skutočne vybojovať. Ťažkú váhu sme zvolili najmä vďaka Michalovi Martínkovi, ktorý má u nás skvelé skóre 4-0 a naozaj si tú šancu bojovať o titul zaslúži.

Môžeme sa tešiť aj na pyramídy v iných váhach?

Určite. Chystáme aj pyramídy v ďalších váhových kategóriách, o čom budeme informovať postupne.

Čo si Oktagon, okrem návštevy nových miest, pripravil pre fanúšikov počas celého roka?

Žiaľ, vzhľadom rastúce konkurenčné prostredie nemôžem prezradiť to najlepšie, čo chystáme v tomto roku, ale už teraz môžem povedať, že táto sezóna bude skutočne veľkolepá. Nebude sa dať porovnať s ničím, čo sme doteraz robili my, ani nikto iný u nás. Chystáme veľké zápasy, veľké arény a veľké príbehy. Samozrejme budeme celý rok sledovať ako sa darí Peťovi Benkovi v Projekte X (tu chystáme aj veľké prekvapenie), začali sme s vysielaním nového štúdia ´Oktagon Majk´ a na jeseň nás čaká vysielanie 3. série Oktagon Výzva, ktorá bude výrazne iná ako doterajšie dve série.

Peter Benko z Projektu X už dlhšie ´zarezáva´ s Iljom Škondričom. Kedy sa môžeme tešiť na jeho duel?

Presný dátum ešte nie je stanovený, ale vieme, že to bude jeseň 2018.

Tagy: MMA Oktagon

Ďakujeme za vaše názory