Novinky - 23.01.2018 09:00

Stipe Miočić: Som najlepšia ťažká váha histórie

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Už dobrých pár rokov sa o titulovom zápase ťažkých váh nehovorilo tak intenzívne, ako tomu bolo v prípade súboja Ngannou vs. Miočić. Nešlo pritom iba o kvality oboch bojovníkov, ale hlavne o novú, neopozeranú hviezdu na poli UFC Francisa Ngannua, ktorý po sérii knokautov dostal možnosť zabojovať o opasok.

Prognózy stretnutia sa ale nenaplnili, keď si šampión Miočić až prekvapujúco ľahko poradil s novou výzvou v podobe rodáka z Kamerunu, keď zvíťazil na body jednoznačným pomerom 3 x 50:44. Stipe si tak na svoje konto pripísal tretiu obhajobu titulu a s touto štatistikou sa dostal na vrchol historických tabuliek. Znie to neuveriteľne, ale doteraz sa nestalo, aby šampión ťažkej váhy obhájil titul viac ako dvakrát.

 „Som najlepší, zlomil som rekord,“ tešil sa po zápase Stipe Miočić a dodal, že to bol jeho večer a nikoho iného. Po zápase sme boli svedkami aj zvláštneho momentu, keď Američan s chorvátskymi koreňmi vzal opasok z rúk prezidenta UFC Danu Whita a podal ho svojmu trénerovi, aby ho dekoroval práve on. „Je to môj človek, rešpektujem ho, on rešpektuje mňa. Koniec príbehu.“ Aby bolo jasné, takýto postup nie je vôbec bežný, opasok totiž spravidla pripína Dana White, a tak sa časti verejnosti mohlo zdať, že Stipe chcel Whita trocha ponížiť. Šampión sa totiž v minulosti sťažoval, že jeho meno nie je dostatočne promované a naznačil tak, že UFC by si viac prialo výhru Francisa Ngannou, ktorý bol favoritom aj v očiach stávkových kancelárií.

Celý zápas mal jednoznačný priebeh, keď Miočić vyrukoval s výbornou taktikou a už od začiatku duelu vysával zo súpera energiu. Duel pritom trval celých 5 kôl, na čo nebol Ngannou pripravený. „V takejto situácii sa ešte nikdy neocitol, tak sme na tom založili taktiku. Vravím si, že prečo nie. To je to, čo robím, vezmem vám vôľu bojovať,“ prezradil obhajca titulu.

Aj napriek jasnej výhre ostáva Miočić pri zemi a ocenil prácu svojho súpera. „Je to výborný bojovník a má pred sebou žiarivú kariéru. Pozrite sa, čo urobil s mojim okom, a to som dostal iba jeden úder.“

Pred hlavným zápasom večera bol na podujatí UFC 220 v hre ešte jeden opasok. V súboji poloťažkých váh na seba narazili šampión Daniel Cormier a vyzývateľ Volkan Oezdemir. Aj tento duel mal jednoznačný priebeh, keď bývalý bojovník ťažkej váhy Cormier ukončil duel technickým knokautom v druhom kole. Okamžite sa tak začalo špekulovať o superfighte medzi jednotkami dvoch najťažších divízii, s čím by Miočić nemal problém. „Určite by som do toho šiel, je mi jedno, s kým budem bojovať.“

Proti súboju Cormier vs. Miočić nie je ani samotný Dana White, ktorý si myslí, že by to bol zábavný duel. Jediným problémom by mohol byť návrat bývalého šampióna Caina Velasqueza, ktorý laboroval so zranením a je dobrým priateľom a tímovým kolegom práve Daniela Cormiera. „Cain je stále najlepší bojovník ťažkej váhy,“ hovorí Cormier. „Zasa naplno trénuje, takže by sme mali vidieť tento duel.“

Ako sa nakoniec situácie v ťažkej váhe vyvinie, prinesie až čas. Dovtedy si chce Stipe vychutnať zaslúžený oddych so svojou rodinou.

Tagy: MMA UFC Stipe Miočić

Ďakujeme za vaše názory