Novinky - 30.01.2018 08:00

Samuel ´Pirát´ Krištofič: Porazením súpera vykopnem dvere do svetového MMA z pántov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Na Slovensko prichádza jedna z najlepších európskych organizácii Fight Nights a na nabitej štartovke nebude chýbať ani víťaz reality show Oktagon Výzva 2, Samuel ´Pirát´ Krištofič. Toho uvidíme na podujatí s poradovým číslom 84, ktoré sa bude konať už o mesiac v Bratislave.

„To, že budem zápasiť vo Fight Nights viem už dlhšie,“ prezrádza Krištofič. „Ešte v decembri sa mi dostalo do uší, že prichádza na Slovensko, tak som veril, že tam nebudem chýbať.“

Krištofiča na domácej pôde preverí skúsený bojovník Nodar Kudukhashvili z Gruzínska, ktorý má na svojom konte 12 výhier, pričom iba štyrikrát utrpel porážku. „Na duel sa pripravujem komplexne,“ pokračuje ´Pirát´. „Trénujem iba doma, ale s majstrami svojho oboru! Už klasicky zarezávam u nás v Chaos gyme, BJJ ladím pod black beltom Ľubomírom Repaským a stand up mi skvalitňuje thajský ´terorista´ Peter Rybár. Nemôžem nespomenúť návštevy u Attilu v SFG v Trnave, kde sa stretávame s ďalšími talentovanými zápasníkmi.“

Rovnako ako slovenský reprezentant, aj gruzínsky bojovník vyniká všestrannosťou, keď svoje duely ukončuje v postoji ako aj na zemi. „Súper je kvalitný, skúsený, tvrdý a komplexný zápasník. Bude to riadna vojna!“ Sľubuje Krištofič a dodáva, že si bude musieť dávať pozor po všetkých stránkach boja.

Zmluva s ruskou organizáciou Fight Nights je zatiaľ na jeden zápas, po výhre sa ale môžu pootvoriť dvere do svetového MMA. „Samozrejme, ak nasledujúceho súpera porazím, nebude to pootvorenie dverí, ale rovno vykopnutie z pántov.“ Krištofič je zatiaľ pod zmluvou organizácie Oktagon, ktorá urobila výnimku pre jeden zápas, a tak sa všetko bude riešiť až po turnaji v Bratislave.

Okrem zápasu vo Fight Nights verejnosť stále zaujíma, ako to vyzerá so súbojom s Karlosom Vémolom, ktorý Krištofiča niekoľkokrát vyzval. Aj v tomto prípade má ´Pirát´ zrejme jasno, duel s Vémolom nebude. „Myslím si, že tento duel je minulosťou. Ja som pod Oktagonom, on pod XFN. S XFN som bol v kontakte, nasilu sa ma snažili dostať do Pardubíc, aj keď vedeli, že mám v tom čase zápas na Fight Nights. Len osprostievali verejnosť s nezmyselnými ponukami! Ako organizácia u mňa klesli, a ako som už povedal raz, keď zápasiť na slovensko-českej pôde, tak jedine Oktagon,“ ukončuje polemiky Krištofič.

Tagy: MMA Oktagon Samuel Krištofič

Ďakujeme za vaše názory