Novinky - 13.02.2018 08:00

Fight Nights predstavilo oficiálnu štartovku: Figuruje na nej až 5 Slovákov!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Už o necelý mesiac čaká domácich priaznivcov prestížne podujatie ruskej organizácie Fight Nights, ktorá prinesie množstvo zaujímavých osobností. Nás, samozrejme, zaujímajú domáci reprezentanti, ktorých je na karte neúrekom.

Určite najzvučnejším menom bude Tomáš Deák, ktorý dokázal vyhrať pyramídu bantamovej váhy a stal sa tak historicky prvým šampiónom tejto kategórie vo Fight Nights. Doteraz Deák v ruskej organizácii bojoval iba na hosťujúcej pôde, kde podával výborné výkony a tak ho čaká zmena. A nič iné ako výhra sa od neho neočakáva ani v bratislavskej Hant aréne. „To ma asi najviac teší, že budem prvýkrát bojovať za organizáciu Fight Nights doma. Už som si síce zvykol bojovať v Rusku a publikum mi začína fandiť, ale je to veľká radosť bojovať pred domácim publikom,“ prezradil Deák na tlačovej konferencii. Proti nemu sa v odvetnom zápase postaví Rus Sharamazan Shupanov, ktorý má na konte jedinú prehru, ktorú mu uštedril práve Deák. Shupanov už stihol poslať šampiónovi zopár odkazov, a tak Deák pripustil, že to bude osobné.

Ďalším zvučným menom bude nepochybne Samuel Krištofič. Víťaz druhej série reality šou Oktagon Výzva sa môže tešiť na svoj debut v ruskej organizácii, keď doteraz pôsobil iba v domácich organizáciách. Fight Nights mu do cesty poslal Norada Kudukhashviliho z Gruzínska, ktorý so svojou bilanciou 12-4 bude zrejme najťažším súperom ´Pirátovej´ kariéry. „Je to komplexný zápasník, ktorý skôr preferuje zápasenie, ale je nebezpečný aj v postoji. Mám ho už napozeraného, čiže asi viem, kde vedie ta cesta,“ prezrádza Krištofič, ktorý by mal mať výhodu v postoji a súboj plánuje ukončiť pred limitom. Aj keď má zástupca Chaos Bratislava zmluvu s Oktagonom, pripúšťa, že jeho kroky po výhre môžu viesť aj do ruskej ligy.

Ďalším neporazeným bojovníkom bude talentovaný Jozef Wittner. Prešovský rodák to má momentálne 9-0 a tak plánuje svoje skóre zaokrúhliť na desiatku výhier. Wittnera sme naposledy videli v akcii koncom minulého roka, keď sa postavil skúsenému Petrovi Beránkovi. Toho sa mu podarilo ukončiť obľúbenou gilotínou už v prvom kole a tak sa mohol tešiť z opasku organizácie Fusion. Zástupca Top Team Košice mal pred duelom vo Fight Nights troška nepríjemnosti, keď sa mu súper menil niekoľkokrát. Nakoniec bude čeliť nebezpečnému Poliakovi Filipovi Tomczakovi, ktorý má rovnako radšej boj na zemi a tak možno očakávať taktickú bitku. „Napozeral som si ho a je to skôr silový bojovník. Aj keď má možno slabší postoj, určite to nie je ľahký súper,“ komentuje protivníka Wittner, ktorý určite nenechá nič na náhodu. Veď s prípravou mu pomáhala aj hviezda UFC Darren Till.

Okrem tejto zvučnej trojice sa na karte objavili aj ďalšie dve slovenské želiezka. Prvým je výborný grappler Vojto Barborík, držiteľ titulu Titan Fight Night, pre ktorého by výhra na Fight Nights mohla znamenať prienik do prvej ligy. Podľa neoficiálnych informácií je ale štart Barboríka pre zranenie ohrozený a tak môžeme očakávať, že o svoju veľkú šancu nakoniec mladý talent príde.

A nakoniec tu máme Mareka Mazucha, mladého Zvolenčana, ktorého zápas rozbehne celé podujatie. Tomuto sa teda hovorí krst ohňom, veď Mazuch má na svojom konte jediný profi duel a už sa predstaví v top 5 organizácii sveta.

Okrem Slovákov sa publikum môže taktiež tešiť na bývalých zástupcov UFC Viktora Peštu a hviezdneho Ali Bagautinova, ktorý svojho času vyzval v súboji o opasok v súčasnosti najlepšieho bojovníka planéty Demetriousa Johnsona. Bude sa tak teda na čo pozerať.

Zdroj: Sherdog