Novinky - 20.03.2018 12:00

Krv sa z neho liala tak, že som ju mal v očiach aj ústach, hovorí Lajoš Klein

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Ľudovít Klein dokázal, že patrí na slovenskú špičku, keď si v hlavnom zápase podujatia Oktagon 5 poradil s Metejom Kuzníkom.

S akou taktikou ste vstupovali do duelu?

Chcel som vyčkávať, nikam sa neponáhľať, lebo súboj bol vypísaný na 5 kôl.

Ako by ste zhodnotili svoje vystúpenie?

Na súpera som bol dobre pripravený. Vedel som, že je dobrý wrestler a som rád, že som odrazil všetky jeho útoky. Skúšal som nejaké high kicky, ale dobre mi ich vykryl. Mal som na neho ale pripravené na konci kola takedowny, ktorými som ho chcel prekvapiť, čo sa mi aj raz podarilo. Attila mi zakričal: ´Lajoš teraz!´. A už som išiel.

Zdroj: Neruda Production

​Cítili ste počas duelu, že ste vo vedení?

Po každom kole som cítil, že som na tom lepšie. Som rád, že sme šli až do štvrtého kola, lebo som si potvrdil, že zvládnem aj takéto dlhé zápasy.

Koniec duelu prišiel po ukončení doktorom. Nemrzí vás trocha, že ste súperovi neuštedrili knokaut?

Prijal som to s potešením, lebo tá krv sa z neho už tak liala, že som ju mal všade, v očiach, ústach... Som rád, že to doktor ukončil, lebo sme možno predišli vážnejšiemu zraneniu.

Máte celkom opuchnutú nohu.

Dostal som tam takých 20 kopov, tak preto.

Čakali ste že na ňu bude útočiť?

Čakal som to. Keď som sa rozcvičoval v šatni s Mirkom Štrbákom, tak mi vravel, nech si dám na to pozor. Bol som ale troška tvrdohlavý, myslel som, že to znesiem, ale musím povedať, že ju už cítim, natiekla mi.

Zdroj: Neruda Production

​Nepociťovali ste úbytok energie? Predsa ste bojovali na viac kôl ako je zvykom.

Aj vo štvrtom kole som sa cítil super, vôbec som nebol unavený. Cítil som každým kolom, že mám navrch, a že Matej troška odchádza. Veľa ľudí mi neverilo, že vydržím celých päť kôl, ale naozaj som cez prestávky nebol takmer vôbec zadýchaný.

Veľa sa bojovali v klinči. Ako ste to vnímal?

Ja som tam v podstate oddychoval a trocha som ho ´masíroval´ rukou. Určite bol ale dobre pripravený, ubránil veci, ktoré som mal na neho nachystané, ale určite nečakal, že mu dám takedown.

Čo vám tréner Attila Végh prízvukoval v prestávkach medzi kolami?

Vravel mi, že super robota, že ho mám stále počúvať. Je to brutálny tréner a stále, keď mi v zápase niečo poradí, tak mi to stále vychádza. Má brutálny prehľad.

Zdroj: Neruda Production

​V hľadisku ste premiérovo mali aj svojho otca. Ako to bral?

Ten sa tuším aj rozplakal od šťastia, takže som rád, že to vyšlo.

Už onedlho vás čaká duel na podujatí ACB. Budete na neho po dnešnom zápase plnohodnotne pripravený?

Na ACB budem ready. Noha sa mi ´odtečie´ dúfam čím skôr. Budem to troška šetriť. V pondelok som už v tréningu a pokračujem v príprave na ďalší zápas.

Tagy: MMA Oktagon 5 Lajoš Klein

Ďakujeme za vaše názory