Novinky - 27.03.2018 14:00

Som bojovník ako v živote, tak aj v oktagone, hovorí Lukáš Pajtina po zamietnutí protestu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Oktagon 5 priniesol zasa dávku kontroverzie. Azda najväčšiu sme videli v zápase Lukáš Pajtina vs Pavel Simandl. Pre Pajtinu to bolo o to horšie, že si tým prešiel už druhýkrát.

Aké sú vaše pocity týždeň po zápase?

Všetko je v poriadku, nie som zranený a začínam sa pomaly pripravovať na ďalšie zápasy. Výsledok už ale nezvrátim...

Čakali ste takýto priebeh duelu?

Zápas prebiehal, presne ako som mal natrénované. Bol som veľmi dobre pripravený aj fyzicky aj psychicky. S mojimi kamarátmi – spolubojovníkmi sme makali každý boží deň v gyme a šli sme si po ten finiš v zápase. Bohužiaľ to dopadlo tak ako to dopadlo. Nemôžem za to ani ja, ani môj súper Pavel Simandl, môžu za to iní ľudia, ale čo sa dá robiť.

Bol som stále v hre. Samozrejme, každý človek má na to svoj názor, všetci od toho chcú dať ruky preč, ale je to tak ako to je a určite ma to nezlomí.

Zdroj: Neruda Production

​Vy ste podali aj oficiálny protest proti rozhodnutiu zápasu, ako dopadol?

Od promotéra som dostal rozhodnutie a bohužiaľ sa protest zamietol. Argumentovali tým, že komisia rozhodcov CSMMA nenašla dôvod k zmene výsledku. V zápase je totiž iba na rozhodcovi, kedy zápas ukončí a na základe videozáznamu sa výsledok nedal zmeniť.

Rozhodca Volf , ktorý súboj rozhodoval, uviedol, že som údajne krátkodobo stratil vedomie a za svojim rozhodnutím si stojí, aj keď som bol schopný vrátiť sa do hry.

Diskutovalo sa aj o spornom lakti do chrbtovej časti tela?

Čo sa týka úderu lakťom z pozície ´12 na 6´ na chrbát, tak to rozhodcovia posúdili ako čistý úder. Simandl vraj neviedol útok priamo v kolmom smere a nezasiahol mi stavce, a teda to bola podľa komisie legálna technika.

Zdroj: Neruda Production

​Aký máte z toho všetkého pocit?

Výsledok protestu ma nahneval ešte viac, nakoľko to zamietli pod koberec, aby sa zas niekto vyhol zavineniu. Už sa mi to stalo druhýkrát, zasa sa to zviezlo po mojom chrbte. Teraz som mohol mať skóre 5-1. Odteraz začleňujem do prípravy aj tréning lakťov na chrbticu!

Kedy vás uvidíme opäť v klietke?

Ondrej Novotný mi pod fotku napísal, že by som mal mať zápas v Košiciach, tak uvidíme. Aspoň, že sa mi z vedenia niekto ozval.

Zdroj: Neruda Production

​Vieme, že to bol zápas pyramídy welterovej váhy, kde Simandl postúpil ďalej. Boli by ste ale za možnosť prípadnej odvety?

Kľudne si dám odvetu. Či to bude na Oktagone, alebo niekde inde, je mi to jedno. Mal som už odvetu s Tomášom Lejskom, nikdy sa jej nevyhýbam. Je mi to jedno, kedy odveta prebehne.

Kto vám v príprave najviac pomáha?

Určite by som sa chcel poďakovať svojim trénerom a sparing partnerom, že mi pomáhali s prípravou a takisto sponzorom, ktorí mi pomáhali materiálne.

Zdroj: Neruda Production

​Čo si odnášate z tohto zápasu?

Niekto si možno pomyslí, že ma to zlomí, keďže už druhýkrát sa mi stal takýto prešľap. Ale mňa to nezlomí. Ja som bojovník ako v živote, tak aj v oktagone a ďalej budem tvrdo makať na ďalších zápasoch. Nechcem, aby ma niekto ľutoval, iba chcem, aby to bolo fér.

;

Tagy: Bojové športy MMA Oktagon

Ďakujeme za vaše názory