Novinky - 10.04.2018 17:00

Roland Čambal: Po zápase som uvažoval nad ukončením kariéry

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Podujatie ACB prinieslo aj jediné vystúpenie Slováka, keď sme v klietke videli aj Rolanda Čambala. Tomu ale súboj nevyšiel, keď podľahol Kimovi už v prvom kole.

Aké máte pocity po zápase?

Pocity mám zmiešané, som sklamaný. Asi každý, kto to zažil vie, čím si prechádzam. Budem sa to ale snažiť hodiť za hlavu a posunúť sa ďalej.

Ako prebiehala príprava pred duelom?

Trénoval som všetko, čo bolo na súpera potrebné. Myslím si, že príprava bola dobrá aj po fyzickej aj technickej stránke. Cítil som sa dobre.

S akou taktikou ste vyrukovali?

V prvom kole sme si ho chceli oťukať a dávať si pozor, aby niečo neprešlo. Vedel som, že má dobrý pohyb, keďže bol boxer. V druhom kole by sme videli, či by sme to preniesli na zem, alebo by sme vedeli boxovať, prípadne tam poslať nejaké koleno, keďže súper celkom skláňal hlavu. Prišla ale prvá rana a celý zápas sa zmenil.

Čo sa v ten moment udialo?

Nechcem povedať, že som to podcenil. Rana bola rýchla, v hlave som videl iba hromy blesky. Ale myslím si, že som zaspal. Už štvrtý zápas som taký zaspatý, musím to zmeniť, aby sa to nestávalo.

Prvé kolo si asi myslím, že bojujem na Slovensku s nejakým priemerným súperom a čakám, že môžem taktizovať a vyčkávať. Pri tejto svetovej úrovni ale príde stotina sekundy a je po zápase.

Pred spomínaným úderom ste vyzerali trocha otvorenejší. Nezohralo aj to trocha rolu?

Je to tak, nemôžem povedať, že nemáte pravdu. V postoji vyzerám, že je tam dosť miesta a pokúšal som sa to zmeniť. Na tréningu ale tieto veci stíham, teraz ale neviem... Stále si myslím, že som skôr zaspal a nestíhal som reagovať.

Vy ste po súboji takmer urobili životné rozhodnutie. Čo ste mali v hlave?

Po zápase som povedal, že končím s MMA, že to už nechcem robiť. Trvalo to do rána.

Sme radi, že ste nakoniec v MMA kolotoči zostali a čakajú vás ďalšie výzvy. Uvidíme vás ešte v ACB?

Mám pod ACB zmluvu ešte na jeden zápas, ale je tam tuším klauzula, že po troch prehrách príde stopka, čiže si nie som istý, či sa tam ešte predstavím. Popravde sa mi nechce vyčkávať ďalšie mesiace na nový zápas.

Organizácia XFN oznámila vaše angažmán. Budú vaše ďalšie kroky smerovať k tomuto promotérovi?

Áno. Môžeme rátať, že to je tak.

Tagy: MMA ACB Bojové športy

Ďakujeme za vaše názory