Novinky - 18.04.2018 08:00

Igor Daniš: Snažím sa robiť veci tak, aby som sa nemusel hanbiť za tú osobu v zrkadle

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Slovenský thaiboxer Igor Daniš sa vrátil vo veľkej fazóne, keď v Hongkongu dokázal na podujatí WMC I-1 Muay Thai Supreme Championship zdolať nebezpečného Carla Dawud N´Diaye. Na konto tak zástupcovi OFA Bratislava pribudol ďalší opasok.

Za sebou máte náročný duel. Koľko ste sa na neho pripravovali?

Tento duel som mal mať už pred Vianocami, ale nemohol som nastúpiť a tak sa súboj preložil na nasledujúce gala. Kto má pozná vie, že trénujem stále, len som k tomu pridal diétu. Priamo na súpera som sa pripravoval doma asi tri týždne, potom som odišiel na 5 týždňov do Thajska do Elite Fight Club Bangkok, kde som sa pripravoval s mojim trénerom Suthat Muangmanom.

Čo vám dal tréning v Thajsku?

Tréner mi dával dobré fyzické, ako aj psychické nastavenie, ale ukázal mi aj správne prevedenie techník, ktoré som do zápasu potreboval. Tréningy boli nesmierne ťažké, ale po každom som sa cítil pripravený na 150 percent.

Zdroj: Igor Daniš

​Bojovali ste v ďalekej Ázii. Ako ste sa dostali k tomuto súboju?

Tento duel mi dohodil Martin Belák. Už keď som tu bol v roku 2013, tak som vyhral svetový šampionát. Zavolali si ma, lebo ma už poznali. Šiel som tam ale s tým, že som už nemohol bojovať v kategórii do 72 kilogramov, lebo by to hraničilo so smrťou, a tak usporiadali zápas o šampióna Supreme I - 1 v kategórii do 76 kíl.

Ako bola nastavená pred súbojom taktika?

O mojom súperovi som vedel, že má viac ako 150 zápasov. Dlhodobo žije v Thajsku a stretol sa už s veľmi kvalitnými súpermi. Vedel som, že má veľmi dobré kopy, hlavne zadný pravý round kick, čiže na to som sa pripravoval. Ak by mu niečo prešlo, nechcel som ukázať, že niečo cítim. Chcel som ho breboxovávať, lebo som tušil, že tadiaľ môže viesť cesta.

To si hneď všimol aj môj tréner, s ktorým som si túto taktiku pripravoval. Jeho kopy boli tvrdé, neviem, či nemám dokonca zlomenú ruku. Na miestach, kde som to nevyblokoval mám modrý fľak, ale teším sa, že sme dodržali game plan a vybojoval som to až do víťazného konca.

Ako prebiehal súboj z vášho pohľadu?

Prvé kolo som chcel trocha ´provokovať´, aby využíval svoje kopy, ktoré som mal za úlohu vyblokovať, čo sa mi aj darilo. Vedeli sme, že ak mu to nebude prechádzať, tak jeho psychika bude padať. Vtedy som mal nastúpiť, viac kombinovať, boxovať, tlačiť súpera, čo sa mi až na pár vecí aj podarilo.

Zdroj: Igor Daniš

​Opíšte vaše pocity po zisku ďalšieho opaska.

Cítim sa super, konečne sa mi podarilo vyhrať ťažký zápas, pretože posledné duely mi nevyšli. Tentokrát som sa ale dokázal na súboj naplno sústrediť a teším sa, že sa mi podarilo získať opasok na takom prestížnom podujatí.

Kam tento úspech zaraďujete?

Snažím sa všetko robiť tak, že keď sa pozriem do zrkadla a pozrel sa na tú osobu, aby  som sa za ňu nemusel hanbiť. Aby som bol na seba hrdý a nehanbil sa za svoje činy. Aby som si mohol povedať, že to robím dobre. Samozrejme, nebolo to niekedy ideálne, ale ja som sa snažil z každej situácie vyjsť so vztýčenou hlavou.

Aké máte plány do budúcnosti?

Keďže naša scéna ponúka, čo ponúka, tak si plány do budúcnosti nerobím. Samozrejme, mám okolo seba ľudí, ktorí mi pomáhajú, dlhodobé plány ale nemám, čo je na moju škodu, ale myslím si, že aj na škodu Muay Thai scény.

Ak mám povedať pravdu, tak ma momentálne neuvidíte nikde. Ja som rád, že som si vytvoril možnosti, ktoré mi dovolili plnohodnotne sa pripraviť. Teraz mi táto doba na prípravu stačila, ale takto to nebude stále. Som bojovník, ktorý búcha profi zápasy, ale nie som profi fighter, nemám nejaký mesačný plat a podobne.

To, kedy sa zasa objavím na scéne nestojí na mne, ale na ponukách, ktoré chodia, respektíve nechodia. Tvrdo trénujem a som v top forme, potom iba šperkujem veci na konkrétny zápas. Stále som v príprave, lebo tento šport milujem a myslím si, že to robím dobre. Môžem povedať, že sa o mňa tento šport postaral.

Nemám žiadnu zmluvu, vďaka ktorej by som si naplánoval veci do budúcnosti. Takto mi to ale vyhovuje a myslím, že moje výkony sú dostatočne kvalitné na to, aby si ma ľudia všimli.

Tagy: Bojové športy Thajský box

Ďakujeme za vaše názory