Novinky - 26.04.2018 14:15

Robo Pukač hlási veľký návrat na scénu!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Jeden z najlepších bojovníkov welterovej váhy je mimo hru už takmer 3 roky. Aj keď mu veľa ľudí neverilo, môžeme očakávať veľký návrat.

V klietke sme vás nevideli takmer tri roky. Prečo?

Je to dlhodobejšieho charakteru. Mal som zlomenú očnicu a prišla operácia, potom som si očnicu zlomil zasa.

Ako ste k tak vážnemu zraneniu prišli?

Raz sme boli na turnaji v combat sambo a boli sme tam štyria chalani z OFA. Postupne sme sa v polhodinových intervaloch stretli na pohotovosti, keď každého doniesli z iným zranením, tam mi ju zlomili prvýkrát. Mal som asi 17 rokov. Potom mi to operovali a po čase som to už nevnímal. O pár rokov som bol na tréningu a zlomili mi ju opäť. Šiel som na vyšetrenie a potom zasa na operáciu.

Nastali ale komplikácie.

Operácia očnice sa robí tak, že tam lekár dá niečo ako titánovú sieťku na spevnenie. Keď mi ju zlomili druhýkrát, tak sa tá sieťka nejako posunula a bolo veľmi náročné to zasa zoperovať.

Prišiel som do Ružinova a tam na mňa pozerali, čo som za hlupáka, že ako sa mi mohla zlomiť zas. Začali si ma tam pohadzovať, lebo to nikto nechcel, až som sa dostal do rúk lekára, ktorý operáciu úplne pokazil. Nevedel vôbec, čo má robiť, ale operovať ma proste museli.

Po zákroku som cítil, že niečo nie je v poriadku, lebo som si tím už raz prešiel. Tu som sa opýtal, že kedy budem môcť trénovať a odpoveďou bolo, že určite nikdy. Keď som mu vravel, že musím trénovať, odporučil mi judo, alebo posilňovňu.

Ako ste po týchto slovách zareagovali?

Začal som vyhľadávať rôznych lekárov, ale odpoveď bola, že sa to napraviť nedá. Cez všelijaké kontakty som sa nakoniec dostal k jednému špecialistovi, ktorý mi povedal, že sa to operovať dá. Musel som ale čakať približne rok, kým sa mi to poriadne zhojí. Samozrejme, trénoval som podľa možností.

Keď už sa zdalo, že všetko bude v poriadku, tak som bol na tréningu nešťastne hodený sparing partnerom, pričom sa mi utrhla kľúčna kosť od lopatky. Do toho mala prísť plánovaná operácia oka, ktorú som tak musel posunúť. Neskôr som dostal termín a absolvoval tretí zákrok.

Ako ste na tom v súčasnosti?

Momentálne už iba čakám, kým si doriešim všetky neduhy, ako spevnenie ramena a podobne. Proste chcem sa dostať do takej formy, kedy by som si mohol povedať, že mám sebavedomie isť na zápas.

Čo sa počas tak dlhej pauzy zmenilo?

Počas takejto pauzy pekne vidíš, ako sa tá scéna vyvíja. Prehodnotíš si veci, dospeješ, tvoj pohľad na veľa vecí sa zmení. Nechcem sa momentálne ponáhľať do žiadneho fightu, viem, koľko si musím ešte odmakať. Sám neviem, kedy presne budem mať zápas, ale bude to v blízkej dobe, keď budem cítiť, že som pripravený.

Aký by to mal byť duel?

Mám ambíciu naháňať čo najlepšie výsledky, chcel by som zahraničných súperov, nech si ma všimnú aj za hranicami.

Cítite sa momentálne lepšie ako pred zraneniami?

Určite sa cítim v lepšej forme, tie zranenia ti otvoria oči. Myslím, že trénujem kvalitnejšie a na druhej strane som pochopil, že som niektoré veci zanedbával. Pochopil som, že som nedosahoval takú výkonnosť, ktorá korešpondovala s mojimi ambíciami. Teraz sa všetko snažím vylepšovať.

Pôsobíte iba v OFA, alebo ste boli nútený nájsť si bočné zamestnanie?

Momentálne pôsobím iba v OFA a ďakujem tomu každý jeden deň pánu Bohu.

Uvidíme Roba Pukača v akcii tento rok?

Určite! Ako nechcem hovoriť, že určite, ale určite. Poviem to tak, že sa vrátim v správny čas na správnom mieste. Hlavne sa nemôžem uponáhľať, lebo sa mi to vrátilo dvojnásobne. Momentálne je ale všetko, ako má byť.