Novinky - 04.05.2018 13:00

Pavol Neruda: Košice sa môžu tešiť na skutočne nabitú kartu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Oktagon mieri premiérovo na východné Slovensko, keď košická Steel aréna privíta šiesty galavečer organizácie. Promotér Pavol Neruda prezradil na čo všetko sa môžu diváci tešiť.

Ako zareagovali fanúšikovia na správu, že prichádzate do Košíc?

Na začiatku sme sa trocha báli, lebo nás niektorí varovali, že je to východ a ľudia nechodia na akcie. Turnaj sa ale predáva perfektne. Máme množstvo príjemných reakcií od fanúšikov, ktorí sa tešia, že tam prídeme. Čiže sme spokojní.

Na aké ťaháky sa môžeme tešiť?

V hlavnom zápase uvidíme odvetu medzi ´Pirátom´ Krištofičom a ´Andrésom´ Raškom. Bude to veľmi zaujímavý duel, keďže ľudia poznajú ich príbeh. Pôjde pritom o súboj, ktorého víťaz sa stretne v titulovom zápase o šampióna strednej váhy s Milošom Petráškom v Prahe na Štvanici.

Môžeme sa, samozrejme, tešiť aj na Gábora Borárosa, ktorý vyzve Fernanda Gonzaleza zo slávneho švédskeho tímu All Stars, kde trénuje napríklad Alexander Gustafsson. Gábor sa s ním mal stretnúť už minulý rok, ale kvôli zraneniu sa tento súboj neudial. Medzičasom sa González vypracoval na skóre 8-2, čiže to bude pre Gábora veľká výzva a až ma prekvapilo, ako ta túto ponuku Gábor ľahko kývol. Cíti sa na neho a je vo výbornej forme.

Pred časom Oktagon oznámil aj angažovanie Dávida Kozmu.

Dávid Kozma bude mať kvalitného súpera z Ukrajiny. Andrey Valivakhin má na konte desať ukončení na submission a môžeme sa tak tešiť na poriadnu bitku zemiarov. Kozma to nebude mať určite ľahké.

Rozbehli ste pyramídu o opasok welterovej váhy. Akých bojovníkov v nej môžeme očakávať?

V pyramíde budú veľmi zaujímavé mená. Objaví sa tam napríklad Lukáš Pajtina, ktorý po anulovaní zápasu so Simandlom dostane ďalšiu šancu. Diváci uvidia aj talentovaného Jozefa Wittnera, ktorý prechádza do welterovej váhy a vyzve veľmi zaujímavého súpera, ktorý patrí do úvodnej generácie MMA bojovníkov na Slovensku. Určite uvidíme výborný duel.

Sú súčasťou pyramídy aj Kozma s Borárosom?

Aj keď v Košiciach budú mať Gábor aj Kozma zahraničných súperov, v pyramíde taktiež figurujú. Boráros ako víťaz Oktagon Výzvy a Kozma ako šampión GCF sú ale nasadení vyššie a ich súperi vzídu z kvalifikačných kôl. Na Štvanici potom bude táto pyramída pokračovať.

Otáznik visí nad Attilom Véghom, ktorý mal taktiež na košickom gala figurovať. Aký je jeho momentálny status?

Aj keď to bolo donedávna stále otvorené, usúdili sme, že jeho nástup na turnaji nebude možný. Jeho zranenie to nedovoľuje a nechceme nič riskovať.

Taktiež sa bohužiaľ zranil aj Alex Cverna a tak v Košiciach neuvidíme ani druhý semifinálový duel pyramídy ťažkých váh. Finálový duel sa tak musí o niečo posunúť.

Aké ďalšie mená budú dvíhať divákov zo stoličiek?

Diváci v akcii uvidia aj vychádzajúce hviezdy ako je ´ťažkotonážnik´ Martin Buday, či Roland Paradeiser. Taktiež sa môžeme tešiť na Mira Štrbáka! Miro bude mať veľmi skúseného borca, ktorý bojoval aj v Bellatore. A zabudnúť nemôžeme ani na vybičovaný duel Kotalík vs Teššík. Kotalík už avizoval, že Teššikovi ukončí kariéru, takže sa bude na čo pozerať.

Čo od premiérového podujatia v Košiciach očakávate?

Konečne ideme aj na východ a rovno do najväčšej arény, v akej sme kedy boli. Vizuálne to bude vyzerať výborne, veľká kocka, z každého miesta dobrý výhľad, karta bude nabitá... Všade, kam sme prišli, tak bola atmosféra elektrizujúca, ľudia nás ešte nikdy nesklamali a to isté očakávame aj od Košíc.

V príprave je už aj tretia séria reality show Oktagon Výzva. Môžete nám ju priblížiť?

Uvažujeme o váhovej kategórii do 93 kilogramov, prípadne o ľahkej váhe. V novej Výzve sa trocha zmení dramaturgia, pozrieme sa na nové miesta a môžem prezradiť, že už od úvodnej epizódy to budú mať chalani oveľa ťažšie, ako v predošlých sériách. Na získanie titulu víťaza šou tak budú musieť siahnuť až na dno svojich síl.