Novinky - 24.05.2018 10:30

Košická Steel aréna už o pár dní otvorí brány podujatiu OKTAGON 6

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Na podujatí sa predstavia popredné mená domácej scény na čele s ´Pirátom´ Krištofičom, ktorý spoločne s ´Andrésom´ Raškom zaobstará hlavný duel večera.

Od prvého súboja, v ktorom ťahal Raška za kratší koniec ubehol takmer rok a za tú dobu stihol zástupca Jetsaam Gym Brno nazbierať 2 výhry, keď si poradil s Kostolanským a neskôr po výbornom výkone dokázal ukončiť Mira Hladkého. Krištofič zasa triumfoval vo Výzve, ale prišla aj prvá profi prehra na Fight Nights.

Po tejto prehre zdá sa ´Pirát´ upustil z trash talku a sústreďuje sa iba na dôležitý duel, ktorý posunie víťaza do boja o titul strednej váhy s Milošom Petráškom. Aj keď bude Krištofič favoritom duelu, od posledného stretu Raška viditeľne nabral nové skúsenosti a svalovú hmotu a tak je všetko otvorené.

Nemenej očakávaný bude aj duel Gábora Borárosa. Jeden z najznámejších bojovníkov tentokrát prijal skutočnú výzvu. Veď Fernando Gonzalez má pri dvoch prehrách na konte 8 výhier a tréningy s hviezdami ako Alex Gustafsson, či Ilir Latifi vzbudzujú taktiež rešpekt.

González ale svoje posledné výhry nemá práve s najkvalitnejšími bojovníkmi a tak tento duel môže Borárosovi sedieť. Každopádne pôjde o jednu z najväčších výziev Gáborovej kariéry.

Pre domáce publikum azda najzaujímavejší duel obstarajú Jozef Wittner z MMA Top Team Košice a Kamil Cibiński, ktorý spoločne s Krištofičom budú hájiť farby Chaos gymu.

Tento duel prinesie doslova stret generácii, keď sme Cibińského videli v klietke už pred desaťročím, zatiaľ čo Wittner patrí do modernej vlny mladých bojovníkov. Nad týmto súbojom visí azda najviac otáznikov, Wittner totiž po prehre na Fight Nights prechádza do welterovej váhy a momentálne ručička váh ukazuje hmotnosť 84 kg. Bude tak zaujímavé sledovať, ako rapídny hmotnostný úbytok ovplyvní Wittnerove výkony.

Na druhej strane Cibiński bude taktiež veľkým otáznikom. Poliaka sme totiž v klietke nevideli od súboja s Matúšom Dudríkom, v ktorom si Cibiński poranil palec na ruke. Toto zranenie sa s ním vlieklo poriadne dlhú dobu a nie je vôbec jasné, či je ruka v stopercentnom stave.

Zdroj: Neruda Production

​Tí, ktorí čakali na súboj Kotalík vs. Teššík, ostanú zasa v smútku. Michal Teššík sa zranil a tak plánovanú odvetu neuvidíme. Tento súboj sa už plánoval dlhú dobu a Kotalík sa netajil, že práve prehra so slovenským reprezentantom mu leží poriadne v žalúdku. Veď prvý vzájomný duel prehral na škrtenie.

Nedočkáme sa ani tentokrát a namiesto Teššíka bude v klietke stáť nebezpečný Ukrajinec Pavel Sabadash, ktorý má z posledných štyroch duelov na konte 3 výhry.

Na hlavnej karte uvidíme aj druhý vyraďovací duel ťažkých váh medzi Dittrichom a Vašíčkom, ktorého v minulosti preveril aj Krištofič.

Nabité prelims ukončí hviezdny Miro Štrbák. Ten má momentálne kolísavé výkony, keď výhra strieda prehru. Treba ale podotknúť, že Štrbák mal v každom vystúpení súpera európskej kvality a rovnako to bude aj v tomto prípade. Ukrajinec Panasyuk má totiž na svojom konte zápasy v prestížnych ligách ako Akhmat a ACB.

Ukrajinec bude nebezpečný hlavne na zemi a tak je jasné, že pre Štrbáka bude kľúčovou povinnosťou odrážanie takedownov.

Na karte nebude chýbať ani miláčik publika Lukáš Pajtina. Aj keď fanúšikovia verili v odvetný duel s Pavlom Simandlom, nakoniec sa Žilinčan stretne s neporazeným Mate Kerteszom. Ako sám Pajtina uviedol, cesta k výhre by mala viesť cez sústavný tlak a prechody na zem. A keďže je Kertesz vyhlásený postojár, Pajtinovi by mal súper vyhovovať.

A to nie je všetko, podujatie totiž ponúkne ďalšie známe mená ako Ronald Paradeiser, Filip Macek, či domáci Pavol Langer. Všetko to rozbehne duel ťažkých váh medzi Martinom Budayom a Zhangirom Nasibovom, ktorý v kariére postupne prešiel z weltra až k ťažkotonážnikom.

Košice sa tak majú v sobotu na čo tešiť.

Tagy: MMA Oktagon 6

Ďakujeme za vaše názory