Novinky - 31.05.2018 10:00

Na chalanov som hrdý, užil som si koučovanie, hodnotí Škondrič

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Podujatie Oktagon 6 prinieslo množstvo zaujímavých duelov. V štyroch z nich nechýbal v rohu ani ´otec´ slovenského MMA Ilja Škondrič, ktorý postupne viedol Paradeisera, Pajtinu, Štrbáka a Borárosa. 

Paradeiser vs Genov

To, že je Paradeiser jeden z najväčších talentov domácej scény sa vedelo dávnejšie. Ronald nenechal nič na náhodu ani v sobotu, keď súpera k ničomu nepustil a v prestávke po prvom kole donútil Genova vzdať sa.

Hodnotenie Škondriča: Rony perfektná práca, časovanie, obrana, tvrdosť a devastačné oťukávanie protivníka údermi a kopmi, až si súper počas pauzy rozmyslel dalšie účinkovanie.

Pajtina vs Kertesz

Obľúbený Lukáš Pajtina nemal svoj deň. Už od úvodu sa zdalo, že nie je vo svojej koži, keď Kertesz v postoji odvádzal výbornú prácu a s prehľadom odrážal Pajtinové nie veľmi pripravené takedowny. Výsledok duelu bol iba vyústením celého priebehu, keď Kertesz ukončil duel na technický knokaut.

Hodnotenie Škondriča: Lukáš nemal svoj deň. Absolútne zle nastúpil do zápasu, kde naopak súper nastúpil skvele pripravený a v úplnej pohode. Ťažko hodnotiť chyby, ale podľa môjho názoru Lukáš nevošiel do klietky dobre nastavený.

Štrbák vs Panasiuk

Súboj s kvalitným zemiarom čakal Mira Štrbáka, veď Panasiuk mal do tohto zápasu na konte 10 sumission. Mirko ale zasa ukázal výbornú formu a nedal súperovi šancu, keď už od úvodu kontroloval súboj, súpera nepustil takmer k ničomu a nakoniec ukončil duel na TKO. 

Hodnotenie Škondriča: Mirko odviedol perfektnú robotu. Veľmi technicky kontrolovaný súboj, kde Mirko súpera pomaly rozoberal, až ho dostal pod svoj povestný ground and pound, ktorý keď rozbehol, hneď som vedel, že sa zápas skončí v náš prospech.

Boráros vs González

Iba dva duely dospeli do bodového vyústenia a jedným z nich bol súboj Borárosa s Gonzálezom. Gábor sa na kvalitného súpera cítil a už od úvodu na neho vletel. González sa ale nenechal zatiahnuť do prestrelky a dokázal preniesť súboj na zem, kde Borárosovi odčerpával energiu. Ďalšie dve kolá mali podobný priebeh, keď Gábor nedokázal odrážať súperove takedowny a tak sa z výhry na body tešil brazílsky bojovník reprezentujúci Švédsko.

Hodnotenie Škondriča: Gábor na to, že je viac ´krossfiťák´ ako ´MMA-jkár´ ukázal veľke srdce, silu, odhodlanosť a flexibilitu. Avšak na dobrých súperov musí viac trénovať MMA. Je to veľký talent a dúfam, že aj táto prehra mu otvorí oči, lebo bola by škoda nerozvíjať tento talent. 

Tagy: MMA Oktagon

Ďakujeme za vaše názory