Novinky - 20.06.2018 14:00

Dúfam, že ich budem vládať od seba na vážení odtrhnúť, hovorí Pavol Neruda

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Koniec júla prinesie očakávaný turnaj pod holým nebom OKTAGON 7, kde okrem výbornej atmosféry uvidíme aj dva titulové duely. Všetky podrobnosti o turnaji priniesol promotér Pavol Neruda.

Po roku sa vraciate na pražskú Štvanicu. Na čo sa môžu diváci tešiť?

Divák sa môže tešiť na najväčšiu open air akciu v Česku a Slovensku. Bude to na ostrove uprostred Prahy na Štvanici, takže očakávajte nezabudnuteľný večer. A hlavne, prvýkrát nás čakajú titulové súboje, konkrétne DittrichMartínek v heavyweight a PetrášekKrištofič v strednej váhe. Bude sa teda na čo pozerať.

Na sociálnych sieťach prebieha zúrivá vojna slov medzi Petráškom a Krištofičom. Ako to vnímate?

Tento konflikt je asi sen každého fanúšika. Takmer každý chce vidieť, ako do toho obaja dávajú všetko nielen v tréningu, ale aj čo sa týka emócií. Veľmi sa na tom zabávam aj ja. Páči sa mi akou formou to robí Petrášek, napríklad tou grafikou, ktorou zosmiešňoval Krištofiča. Na druhej strane zasa prišla ´Pirátova´ odozva, kde si vôbec nedával servítky pred ústa.

Podľa mňa sa máme na čo tešiť aj na vážení, dúfam, že ich budem vládať od seba odtrhnúť. Veľmi zaujímavé bolo napríklad aj to, ako ´Pirát´ vypichol Petráškových súperov, že vôbec neboli lepší ako tí jeho a teda nechápe, prečo ho ľudia favorizujú. Možno to bude pre mnohých fanúšikov na zamyslenie.

Myslíte si, že ľudia favorizujú Petráška právom? Ako to vidíte vy?

Tento súboj podľa mňa nemá favorita. Obaja sú naozaj kvalitní borci. ´Pirátová´ nevýhoda možno bude v tom, že Petrášek bude zrejme väčší.

Na druhej strane Petrášek podstupuje celkom drastickú diétu, keďže prechádza o kategóriu nižšie. Nebojíte sa trocha, či nenastanú v tomto smere komplikácie?

Miloš k chudnutiu pristupuje naozaj zodpovedne, myslím si, že by váhu mal zvládnuť. Možno to ale bude výhoda pre ´Piráta´, ktorý s ňou nemusí tak bojovať.

Okrem vybičovaného hlavného ťaháku nás čaká aj druhý titulový duel Martínek - Dittrich

Martínek si tento titulový zápas vypýtal na Štvanici presne pred rokom. Postupne sa do neho prebojoval v takej mini pyramíde, kde sa proti nemu na konci postaví Daniel Dittrich. Zrejme každý favorizuje Martínka, ktorý má na svojom konte výborné výkony, Dittrich ale ukázal, že ho netreba podceňovať.  

Podľa mňa sa súboj neskončí na body a budeme svedkami poriadneho KO.

Dá sa očakávať dávka trash talku aj pred týmto súbojom, keďže ide o odvetu?

Martínek je strašne pokorný a neznáša trash talk, čo aj všade hlása. A aj keď ja proti nemu nie som, lebo to prináša pozornosť, som rád, že v tomto prípade k nemu nedôjde.

Aké ďalšie mená sa predstavia na Štvanici?

Zápas, na ktorý sa osobne veľmi teším, je duel KotalíkŠolc, hlavne po tom Michalovom high kicku. Okrem toho uvidíme Dávida Kozmu a aj Pavla Simandla, ktorý bude mať veľmi zaujímavý zápas s Mate Kerteszom, ktorý naposledy porazil Lukáša Pajtinu. Čiže diváci uvidia množstvo zaujímavých duelov.

Vy máte okrem turnaja na Štvanici v príprave aj novú sériu šou OKTAGON Výzva. Kedy môžeme očakávať podrobnosti o tomto projekte?

Všetky podrobnosti s menoslovom účinkujúcich prezradíme v termíne blízkom podujatiu na Štvanici. Prípravy ale prebiehajú v plnom prúde. Ešte to ostáva v tajnosti, ale môžem prezradiť, že chystáme veľa zmien. Bude to napínavejšie, emotívnejšie a pôjdeme ešte do väčšej hĺbky, aby diváci zo všetkých strán zistili, o čom to MMA je.

Tagy: MMA Oktagon

Ďakujeme za vaše názory