Novinky - 03.08.2018 08:00

Robo Pukač: Nechcem preverovať nikoho a zároveň všetkých

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

December prinesie návrat jedného z najlepších a najobľubenejších zápasníkov Roba Pukača. Toho sme naposledy videli v roku 2015, keď tesne prehral na body s Patrikom Kinclom. Po tomto súboji sa ale všetko začalo komplikovať.

Zástupca Oktagon Fighting Academy totiž bojoval s početnými zraneniami. Aj keď zranenie ramena bolo nepríjemné, tou najvážnejšou stopkou bola opakovaná zlomenina očnice, ktorá mu dokonca takmer ukončila kariéru a zasiahnuť musel až špecialista, ktorý dokázal vrátiť Pukača do profi kolotoča. Po tom, čo sa Robo zotavoval zo zranení viac ako tri roky, už ale nič nebráni tejto welterovej váhe vstúpiť opäť do klietky.

“Rozhodnutie, že je čas na návrat prišlo, keď som cítil, že som zdravotne v poriadku,“ prezradil Pukač, ktorý podpísal kontrakt s organizáciou Oktagon. „Palo Neruda mi ponúkol veľmi nadštandardné podmienky, za ktoré som vďačný. Iné ponuky neprišli, ale ani som ich nevyhľadával. Rovno som komunikoval s Palom, takže Oktagon.“ Pre mnohých to bolo logické angažmán, Pukač totiž pôsobil ako jeden z trénerov po boku Ilju Škondriča v premiérovej sérii šou Oktagon Výzva.

Momentálne v Oktagone prebieha pyramída o šampióna welterovej váhy a presne súboje s najlepšími bojovníkmi tejto kategórie bude Pukač určite vyhľadávať. Konkrétneho protivníka síce v hlave nemá, ale zato posiela veľavravný odkaz. „Nechcem preverovať nikoho a zároveň všetkých.“

Samozrejme, Pukač v Oktagone svoju púť nekončí a v hlave má oveľa vyššie ciele. Tým hlavným je najlepšia svetová organizácia UFC. „Upísal som sa Oktagonu na dva roky, to znamená, že sa tam vyzápasím a ak príde zápas o titul, tak príde. Ak by prišla nejaká lepšia ponuka, napr. UFC, alebo nejakej lepšej organizácie, tak by som sa určite upísal tam.“

Pukača uvidíme vo veľkom návrate v decembri, keď bude pražská O2 Aréna hostiť veľkolepé podujatie Oktagon 10. Máme sa tak na čo tešiť. 

Tagy: MMA Oktagon

Ďakujeme za vaše názory