Novinky - 21.09.2018 09:10

Ak chce Pirát zápasiť svetovú triedu, mal by navštevovať zahraničné kempy, radí Ilja Škondrič

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Podujatie Oktagon 9 máme úspešne za sebou a tak sme sa opýtali na hodnotenie legendárneho Ilju Škondriča.

Ako sa vám pozdávalo podujatie Oktagon 9?

Každý jeden zápas sa mi veľmi páčil. Videli sme rôzne štýly aj výsledky. Za mňa veľmi vydarený turnaj, fanúšikovská základňa Oktagonu je veľmi silná, čo bolo aj vidno.

Prejdime si hlavnú kartu, ktorú rozbehol váš zverenec Radovan Úškrt, ktorý sa predstavil v kategórii do 77 kilogramov.

Veľmi prehľadný zápas, kde Rado ´zlynčoval´ súpera. Veľmi mu prospel prechod do tej jeho váhovej kategórie, čo sa aj potvorilo v zápase, kde dominoval, či silovo, tak aj rýchlostné a nedal súperovi šancu.

Pre mnohých ľudí vrchol večera, keď sa v akcii predstavili Peter Benko a Laky. Splnil Benko vaše očakávania?

Za tak krátky čas, aby sa človek psychicky aj fyzicky nastavil na tak veľkú šou, pričom bol Benko iba radový človek, podnikateľ, to sa len tak nevidí. Veľmi dobrá psychika, veľmi dobrý nástup, počúval ma v klietke, veľmi dobra obrana, prechod na takedown... Ale musím pochváliť aj súpera, ktorý mal natrénované a dokázal aj Benkovi vstať.

Bol tam z jeho strany aj low kick, nejaký hák, po ktorom to mohlo skončiť zle. Peťo si ale podržal tú zem, kde je dosť silný, čo môžem potvrdiť aj z našich sparingov. Páčili sa mi aj priateľské slová po zápase, čiže nemám tomu čo vytknúť.

Ako by ste zhodnotili stret Kertesza s Kozmom, ktorý bol prvým semifinálovým duelom v pyramíde o titul welterovej váhy?

Kertesz, veľmi šikovný chlapec, ale chýbala mi tam väčšia razantnosť. V podstate čakal iba na protiútoky a teda zaslúžená výhra Kozmu, ktorý bol komplexnejší bojovník a šiel si za svojim.

Druhý semifinálový duel priniesol súboj Gábora Borárosa s ´Číňanom´ Poborským.

Bola to absolútna dominancia Gábora, kde bola ukázaná dravosť, mladosť a sila. Bolo to zdemolovanie Číňana, ktorý už má svoj vek a podľa môjho názoru by si mal vyberať zápasy so súpermi v jeho veku a nie chalanov plných testosterónu a vízie do budúcnosti. Došlo k absolútnej dominancii.

Prejdime k hlavnému súboju večera. Čo podľa vás rozhodlo o osude tohto duelu medzi Krištofičom a Siwym?

Pirátov zápas sa mi tiež páčil, ale neviem, či tam došla sila, či je to vplyvom zranenia, alebo podľa môjho názoru šlo o jeho tréningový kemp, ktorý  sa zakladá na dvoch, troch ľuďoch. Keď chce zápasiť svetovú triedu, tak by mal navštevovať zahraničné kempy, minimálne by mal prísť do OFA, prípadne do SFG do Trnavy, kde to ma blízko, pretože stavať takéto zápasy na pár ľuďoch sa nevypláca.

Nech si zachová klubovú príslušnosť, ale nemôže mať troch sparingov a konečná. To je cesta, ktorá ho bude držať iba na jednej úrovni. Jeho tréneri sú kvalitní a dobre s nimi vychádzam, ale to je málo. Poliak nebol zlý súper, ale taktiež nie je trieda. Videl som ho zápasiť v zahraničí a tam si s ním vytreli dlážku.

Zápas sa mi páčil a ´Pirát´ aj bol pripravený, ale ak tvrdil, že mal nejaké zranenie, tak na to sa vyhovárať nemôže. Každý ma svoje problémy, buď zdravotné, alebo v práci, v osobnom živote... Buď ten zápas vezmem alebo nie. Pozrime sa na takého Petráška, ktorý bol v London Shootfighters, v SBG v Írsku, chodí do OFA, SFG, po českých gymoch. Pripravuje sa diametrálne inak ako ´Pirát´, ktorý to hrá na starú školu. Ale my už sme niekde inde.

Tagy: Bojové športy MMA Novinky Oktagon

Ďakujeme za vaše názory