Novinky - 26.09.2018 10:30

Karol Ryšavý: Vybral som si ho preto, lebo bol najlepší z českého výberu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Prvý súboj novej série šou Oktagon Výzva máme úspešne za sebou. A že sme videli veľmi kvalitný duel dokazuje aj fakt, že sme boli svedkami ukončenia až v treťom kole, keď sa misky váh prikláňali raz na jednu, raz na druhú stranu.

Nakoniec sa z výhry na technické KO tešil domáci reprezentant Karol Ryšavý, ktorý dokázal, že je jedným z najväčších talentov na scéne. Nastavený na zápas som bol brutálne ako vždy, keď mám Attilu v mojom rohu,” prezrádza Ryšavý, ktorý to ale nemal vôbec jednoduché, keď si vybral veľmi silného Tomáša Linh Le Syho. “Súpera som si vybral preto, lebo som ho považoval za favorita českého teamu a chcel som hneď poraziť najlepšieho bojovníka.”

Samotný súboj prebiehal podľa Ryšavého predstáv, aj keď to mohlo vyzerať o čosi lepšie. “Trocha som tam zaspal ako som ho úderom posadil a potom som sa zbytočne trápil až do tretieho kola. Fyzicky som sa cítil taktiež super, ale v OFA je to ako v skleníku,” pokračuje zástupca SFG Trnava, ktorý priznáva, že v OFA bolo v čase natáčania nepríjemne horúco. “Bolo tam 31 stupňov, preto sme boli KO. Tomáš mal natrénované, ale tam to je o hlave a ja ju mám, podľa mňa, veľmi dobre nastavenú!”

K samotnému zápasu sa vyjadril aj bývalý šampión Bellatoru Attila Végh, ktorý je Karolovým trénerom. A ten nešetril slovami chvály. “S výkonom som veľmi spokojný, nesklamal ma. Vedel som, že vyhrá, lebo má za sebou veľmi tvrdú prípravu a verím, že môže vyhrať celú Výzvu. Je to zverenec, ktorý ma rešpektuje, je pokorný a disciplinovaný, čiže mu nemám čo vytknúť.”

Už prvý duel tak ukázal, že vo Výzve sa môže udiať všetko, veď Ryšavý nebol vôbec favoritom a túto výhru dáva na piedestál svojej doterajšej kariéry. “Myslím si, že som prekvapil ja jeho, keďže bol favorizovaný a mal už zápas na Oktagone, kde s prehľadom vyhral. Ďakujem mu za zápas, bol to môj najťažší súper doteraz, prajem mu veľa úspechov v kariére!”

Tagy: Bojové športy Oktagon Výzva 3

Ďakujeme za vaše názory