Novinky - 04.10.2018 13:45

Súper bol komplexnejší a preto vyhral, hodnotí Škondrič druhý duel Oktagon Výzvy

redakcia Autor: redakcia

Oktagon Výzva 3 priniesla aj vo svojom druhom vydaní veľmi zaujímavý duel, po ktorom český tím vyrovnal skóre na 1:1.

Hlavným hrdinom súboja bol Aziz Dauliatov, ktorý sa stretol s Omarom Ahmadom. Ten prišiel do MMA z prostredia boxu a čakala sa tak poriadna prestrelka. Aj keď Omar ukázal srdce, na výhru to nestačilo, keď Dauliatov ukázal väčšiu komplexnosť a zaslúžene súpera prebodoval.

Ahmad nedal ale súperovi nič zadarmo. „Čakal som, že bude veľmi tvrdý,” hovorí Dauliatov. „To sa aj potvrdilo, chcel sa prebíjať, čo mi vyhovovalo, lebo to mám rád. Chcel som mu ukázať, že box nemám určite horší ako on.”

Pred duelom sa čakalo, že súperom Aziza bude skôr Ronald Paradeiser, s ktorým sa navzájom ´podpichovali´, Ahmad bol ale ďalšou možnosťou. “Chcel som zápasiť buď s Omarom alebo Ronym, bolo mi jedno, koho mi dajú ako prvého. Bolo to rozhodnutie trénerov, ja som ho iba prijal.” Aj keď nemal Dauliatov v zápase žiaden kritický moment, uznáva, že súper ho prekvapil, že vydržal až do konca tretieho kola.

Výkon slovenského zverenca zhodnotila hlavná trénerská postava slovenského tímu, Ilja Škondrič. “Omar je v MMA veľmi krátko, čiže to, že vydržal 3. kolá bol úspech. Súper bol ale komplexnejší, kopal, udieral a vedel niečo aj na zemi,“ hovorí a dodáva, že Ahmad bojoval taktiež so zraneným kolenom. „To, že nastúpil so zraneným kolenom, by som mu v klasickom zápase nepovolil. On tam ale chcel ísť, tak sme sa nakoniec rozhodli, že ho do súboja pustíme.“

Aj napriek prehre vidí Škondrič vo svojom zverencovi potenciál, ale je iba na ňom, akým smerom sa posunie. „Keď bude riadne trénovať, a tým myslím, že nie iba box a posilňovňa, aby z neho bol fešák, ale aj zápasenie a jiu jitsu, tak z nebo v budúcnosti môže byť nebezpečný bojovník.“

„Vo Výzve sa sústredil iba na MMA, čím sa v tomto smere posunul a uvidíme, či ho táto prehra nakopne a bude viac trénovať. Výzva mu v kariére môže iba pomôcť, lebo prostredníctvom nej sa dostal do prostredia MMA. Tu sa ale ukáže, či chcú ľudia s MMA niečo robiť, alebo sa len ukazovať a šaškovať. Každopádne je Výzva prínos biznisu, ako aj celkovému športu,“ uzatvára legendárny tréner a bojovník.

Tagy: Bojové športy MMA Oktagon Výzva III

Ďakujeme za vaše názory