Novinky - 24.10.2018 15:30

Od prvej sekundy som myslel na ukončenie v prvom kole, vraví Matúš Arpáš

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Pokračovanie OKTAGON Výzvy 3 prinieslo poriadne premiešanie kariet, o ktoré sa postaral Matúš Arpáš. Ten na poslednú chvíľu nahradil zraneného Ronalda Paradeisera, ktorého trápilo zranenie ruky. A že to bola výborná voľba, potvrdil Arpáš už v úvode súboja, keď dokázal ukončiť Michala Konráda.

“Nečakal som, že sa môžem dostať do Výzvy, aj keď som si v minulosti pri jej sledovaní vravel, že by som bol zvedavý, ako by som obstál v tejto show,” prezrádza Arpáš, ktorý bol milo zaskočený aj napriek fyzickému vyčerpaniu z práce, kde donedávna zarezával. “Táto možnosť ma nakopla a bez váhania som ju prijal.”

Aj napriek povinnostiam v práci si ale Arpáš udržiaval formu a jediné, čo potreboval, bolo poriadne dočerpanie síl. “Nakoľko som aj napriek práci absolvoval každý deň ťažký tréning, tak pre mňa bolo úplne najpodstatnejšie sa do zápasu dvakrát dobre vyspať, aby som načerpal čo najviac síl za tento krátky čas.”

Pred zápasom bola pritom taktika nastavená jasne, preniesť súboj na zem a tam súpera ukončiť na submission. Netrvalo dlho a po výmenách v postoji sa Arpáš dostal do želanej pozície, v ktorej dokázal nasadiť precíznu páku na nohu.

Zdroj: Facebook

“Michal je tvrdý a fyzicky veľmi zdatný fighter. Bol som ochotný do prvého kola vložiť všetky svoje sily, aby som vyhral na submission a od prvej sekundy som myslel len na to,” zhodnotil Arpáš, ktorý sa už môže tešiť na semifinálový duel s Jakubom Dohnalom, ktorý má takisto silnú zem, ale aj bohaté skúsenosti v stand up-e. “Myslím, že ľudia sa môžu tešiť na komplexný zápas.”

Superlatívmi na adresu svojho zverenca pritom nešetril ani Attila Végh, ktorý od začiatku veril vo výhru slovenského tímu.Bol som s ´Arpim´ veľmi spokojný, vedel som, že nás nesklame, lebo jiu jitsu má na veľmi dobrej úrovni. Videli sme to potom aj v zápase, keď chytil Konráda. Zo začiatku mu to šlo trocha ťažšie, lebo bol v práci, ale vedel som, že keď si poriadne oddýchne, podá stopercentný výkon. Je v semifinále a uvidíme, čo príde ďalej.“

Semifinálové duely tak budú viac ako vyrovnané, veď po prvých štyroch dueloch je bilancia vyrovnaná. Tešiť sa tak môžeme na duely Dauliatov vs Ryšavý a Arpáš vs Dohnal.

Tagy: MMA Oktagon Oktagon Výzva III

Ďakujeme za vaše názory