Novinky - 08.11.2018 15:00

Opasok budeme mať my! Hovorí Végh po výbornom výkone Karola Ryšavého

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Kým prvé semifinále Oktagon Výzvy vyvolalo množstvo vášni, druhé v podaní Karola Ryšavého a Aziza Dauliatova prebehlo v jednoznačnej réžii zástupcu SFG Trnava. Finále tak bude mať česko-slovenský nádych.

“Taktika do zápasu bola jasná, vyhrať!” Prezradil Ryšavý, ktorý v prvom súboji po dráme dokázal ukončiť Tomáša Le Syho. V semifinále to bola už iná pesnička, keď slovenský zástupca do bodky dodržal taktiku a po výborných úderoch a prenesení súboja na zem, ukončil Dauliatova na submission už v prvom kole.

“Veril som si na neho veľmi. Vedel som, že ho preboxujem a mám aj tvrdší úder,” pokračuje Ryšavý a dodáva, že Le Sy bol pohybovo lepší a celkovo komplexnejší bojovník ako jeho český kolega.

Z výborného výkonu mal radosť aj Attila Végh, ktorý Ryšavého trénuje nie len vo Výzve, ale aj v  trnavskom gyme SFG. “Videli sme veľmi dobrý zápas. ´Kájo´ bol veľmi výborne pripravený, hlavne po mentálnej stránke. Pred zápasom povedal, že súpera ukončí, čo sa aj stalo. Ja som aj hovoril, že ak sa dostane do semifinále, tak vyhrá a ak sa dostaneme do finále, taktiež vyhrá,” hovorí bývalý šampión Bellatoru.

Zdroj: Neruda Production

Pred sebou má ´Kájo´ ešte poslednú prekážku, finálový súboj v najväčšej domácej aréne, kde sa stretne s Jakubom Dohnalom. “Do O2 arény sa teším ako malý chlapec, pred takou kulisou je sen zápasiť! Je to veľká vec a veľký večer. Pevne verím, že aj šťastný večer a úspešný štart mojej kariéry.”

“Na Dohnala by som povedal, že je veľmi dobrý grappler, ale zápas začína z postoja. Ale veľmi si verím, aj keď to padne na zem. Kymura je zbraň,” dodáva s úsmevom Ryšavý, ktorý nič nepodceňuje a je si vedomý kvality súpera.

A nič iné, ako zisk opasku, neočakáva ani Végh. “Môj názor je taký, že opasok budeme mať my! ´Kájo´ v príprave nič nepodcenil, bol som s ním stále a má jasný cieľ, zisk titulu. Ešte sú tam malé chybičky, na ktorých pracujeme a dolaďujeme ich, aby sme do zápasu vstupovali maximálne pripravení. Som veľmi hrdý, že mám takého bojovníka.”