Novinky - 15.11.2018 08:00

Tomáš Deák: Keď sa súper do mňa naváža, stáva sa to osobným a zápas začína mať význam

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Hviezdny Tomáš Deák sa už o pár dní predstaví pred domácim publikom, keď sa mu v pražskej O2 Aréne postaví Cory Galloway.

Po dlhej dobe vás vidíme v domácej organizácii. Ako prebiehala príprava na podujatie OKTAGON 10?

Príprava bola veľmi dobrá, tak ako vždy. Prebehla úplne bez zdravotných problémov, na čo si musím zaklopať. Myslím, si, že som v top forme, či už sa to týka po stránke postoja, ale aj wrestlingu. Musím taktiež podotknúť, že som do tréningov začlenil aj jiu jitsu s Vojtom Barboríkom, čo som v minulosti nerobil, čiže mám v tejto príprave ešte viac tréningov ako v tej minulej. Naložil som si toho na chrbát veľa, ale verím, že to prinesie ovocie.

Ako budú vyzerať posledný dni pred súbojom?

Už ma čaká iba pár tréningov a potom pomaličky budem dolaďovať formu a váhu, aby bolo všetko tip top. Zatiaľ ide všetko podľa plánu a dúfam, že to tak aj zostane.

Vy ste sa pôvodne mali stretnúť s Američanom Whitneym. Čakali ste, že to bude najťažší duel kariéry?

Bol o dosť vyššie v rebríčku ako ja, ale nemyslím si, žeby to bol najťažší zápas v mojej kariére. Mal som o dosť ťažších súperov ako on, ako bol napríklad Oleg Borisov so skóre 17-1.

Ešte pred zrušením duelu vám Whitney adresoval poriadne ostré slová.

Áno, Whitney sa vyjadril, že mi príde utnúť hlavu na domácu pôdu. Pre mňa je ale ťažké postaviť sa súperovi, ktorý vám nič neurobil, je to zvláštny pocit. Ako náhle ale príde bojovník, ktorý sa do vás naváž, dáva trash talk, zazerá, tak sa to pre mňa stáva osobným a začína mať zápas pre mňa zmysel. Vtedy chcem ešte viac ukázať, ako sa súper míli. Tieto odkazy ma ešte viac namotivujú.

Ako ste na tieto vyjadrenia chceli reagovať?

Chcel som mu odkázať, že sa na neho veľmi teším a 17. novembra ho očakávam a dám mu možnosť utnúť mi hlavu!

Nakoniec je to ale Cory Galloway, s ktorým sa stretnete, keďže Whitney mal problémy so splácaním výživného. Ako ste prijali túto správu?

Som vďačný, že mám nového súpera a to hlavne preto, že mi vôbec stihli nájsť náhradu a zápas prebehne. Pre mňa je najdôležitejšie, aby som mohol bojovať a nevyšla moja príprava nazmar.

Nevadí vám náhla zmena súpera, napríklad kvôli odlišnému štýlu boja? Stihli ste si amerického bojovníka naštudovať?

Je to šikovný postojár. Čo som si napozeral, tak má nejaké knokauty, čiže to bude ostré. Zmeny som sa vôbec neobával, pretože som sa pripravoval na všetky štýly boja. Je úplne jedno, koho by mi dali.

O čo sa budete v súboji najviac opierať?

Budem sa snažiť súpera uťahať. Začneme v postoji, a keď mi to tam nebude chutiť, tak to prenesiem na zem. Moja najväčšia zbraň bude robota! Robiť, robiť a stále robiť. Čo sa týka kondície, dynamiky, výbušnosti a ostatných aspektov, myslím si, že na tom budem lepšie a budem sa to snažiť dokázať.

Akú očakávate atmosféru v naplnenej O2 Aréne?

Atmosféru očakávam brutálnu. Naposledy keď som zápasil doma, tak ako ja, tak aj Rusi hovorili, že takúto atmosféru ešte nezažili. Veľmi ma to potešilo a motivovalo. Musím povedať, že v tých najťažších chvíľach ma publikum postavilo na nohy a tlačilo vpred. Keď bude v Prahe aspoň z polovice takáto atmosféra, tak budem len a len vďačný.

Nejaký odkaz novému súperovi?

Odkázal by som iba toľko, že skladám klobúk dolu, že vzal tento zápas na posledný chvíľu. Som mu za to veľmi vďačný, pretože vďaka nemu nebudem mať dištanc a môžem bojovať.

 

 

Tagy: Bojové športy MMA Oktagon

Ďakujeme za vaše názory