Novinky - 22.11.2018 08:30

Je to neuveriteľný pocit, keď počúvate, že naši fanúšikovia sú najlepší na svete

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Podujatie OKTAGON 10 prinieslo neskutočnú atmosféru, o ktorú sa postarala rekordná kulisa v podobe viac ako desať tisíc divákov. Nečudo, že organizácia Pavla Nerudu je mnohými prirovnávaná k najlepšej lige sveta UFC.

Aké ste mali očakávania, keď ste začali plánovať OKTAGON 10 v O2 Aréne?

Začali sme už na jar a bolo to obrovské riziko. Vedeli sme, že na takéto podujatie potrebujeme naozaj veľký rozpočet a naplniť štadión nebude vôbec jednoduché. Ale povedali sme si, že jednoznačne do toho ideme, lebo chceme stúpať a po skúsenosti s Ostravou sme si uvedomili, že bežné haly sú už pre nás malé.

Čo bolo najväčšou úlohou pri budovaní tohto podujatia?

Asi vybudovať celý ten príbeh. Divákom to prišlo samozrejme, že je tam Gábor s Dávidom, ale celé to promovanie, ako aj Oktagon Výzva so súbojom Ryšavý – Dohnál, na tom sme si dali vážne záležať. Museli sme vystavať naozaj kvalitné promo, aby sme na podujatie tých ľudí pritiahli.

Nakoniec z toho bol historický divácky rekord. Čakali ste takúto návštevu?

Očakávania sme mali skromnejšie, dúfali sme, že príde aspoň 8 tisíc ľudí a nakoniec to bolo omnoho viac, čo je naozaj neskutočné. Presné číslo zatiaľ nepoznáme, ale bolo to viac ako 10 tisíc, plus v sky boxoch mohlo byť ďalších okolo tisíc ľudí, ale to presne nevieme. Hovorme teda o prekročení 10-tisícovej hranice.

Veľa ľudí prirovnávalo atmosféru k najväčším podujatiam sveta. Videli ste to podobne?

Atmosféra bola famózna. Ja si to už tak neuvedomujem, lebo s tým Oktagonom žijem a neviem to tak porovnať, ale jeden kamarát mi povedal, že bol na štyroch turnajoch UFC a takúto atmosféru tam nikdy nevidel. Rovnako aj Američania Galloway s Kimballom vraveli, že atmosféra bola neskutočná, lepšia ako na ktoromkoľvek podujatí v USA. Počúvame to doslova z každej strany.

Hovorili ste o amerických bojovníkoch, ktorí si u nás získali veľké množstvo fanúšikov. Rátate s nimi aj v budúcnosti?

Musím povedať, že sa nám veľmi páčili. Kimball leží trocha v žalúdku Petráškovi, ale aj Véghovi, takže je z tohto hľadiska zaujímavý. Cory Galloway sa mi zasa strašne páči z ľudského hľadiska, aj keď momentálne ho veľmi nemáme s kým postaviť. Je to hrozný sympaťák, taký bitkár z Ameriky, okrem toho veľmi príjemný a vtipný človek. Ak by u nás zasa bojoval, osobne by som šiel za ním natočiť video. Čiže áno, je šanca, že ich na našich turnajoch ešte uvidíme.

Vy ste v minulosti spomenuli, že pri vašej vyťaženosti počas turnajov nevidíte veľa súbojov. Bolo to podobné aj na podujatí v Prahe?

Musím povedať, že sme vybudovali tím, ktorý pracuje veľmi dobre, čiže som si konečne mohol užiť viacero zápasov. Hlavná karta bola výborná, rovnako aj predzápasy, kde sme mohli vidieť napríklad súboj Ronalda Paradeisera s Azizom Dauliatovom. Trochu ma mrzia tie tri zranenia, kvôli ktorým sa museli ukončiť zápasy. Hlavne súboj Gábora s Kozmom by sa oplatilo vidieť ešte raz.

Ako hodnotíte podujatie z celkového hľadiska?

Som nadmieru spokojný. Od momentu, keď sme prekročili určitú hranicu, tak mi odľahlo a už to bolo iba lepšie a lepšie. O peniaze ani tak nešlo, v prvom rade sme chceli priniesť výborné podujatie s neskutočnou atmosférou. Je to neuveriteľný pocit, keď počúvate, že naši fanúšikovia sú najlepší na svete.

Čo vám prebehlo hlavou, keď ste si po celej tej drine konečne ľahli a zavreli oči?

Obrovský pocit uspokojenia, zadosťučinenia a vďaky fanúšikom a ľuďom, ktorí stoja za organizáciou.

Kam to až môže Oktagon dotiahnuť?

Verím, že veľmi ďaleko, ale stále sme iba na začiatku. Mám určitú víziu, kde by sme sa mohli dostať o štyri roky, ale podrobnosti nebudem prezrádzať. Je tu ešte obrovský priestor a môžem sľúbiť, že sa máte na čo tešiť.  

 

 

Tagy: MMA Oktagon