Novinky - 30.11.2018 12:30

Ronald Paradeiser: Treba menej kecať a viac trénovať

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Podujatie Oktagon 10 prinieslo výborný duel, o ktorý sa postarali Ronald Paradeiser a Aziz Dauliatov. Tento súboj sme takmer videli v šou Oktagon Výzva 3, zranenie Paradeisera ho ale posunulo do pražskej O2 Arény.

“Mal som zlomenú kosť v predlaktí, ktorú som mal 6 týždňov v dlahe, čiže sme trénovali iba kopy, pohyb na nohách a všetky veci bez rúk. To som chcel aj v zápase ukázať, čo sa mi aj podarilo,“ hovorí Paradeiser, ktorý nakoniec dvíhal ruky nad hlavu, keď Dauliatova porazil jasne na body.

Zverenec Octagon Fighting Academy po zápase priznal, že Aziz vie tvrdo udierať a byť nebezpečný, ale v chcel dominovať, keďže so svojim súperom mal menší konflikt už na vile. „Určite som to mal v hlave, keď na vás niekto útočí, tak to beriete osobnejšie. Je to taká jemná psychologický vojna. Rýpal do mňa, skúšal, koľko toho znesiem, ale ja som flegmatik a chcel som mu všetko ukázať v zápase, kde som všetky tri kolá dominoval.“

Diváci si pritom mohli všimnúť, že po súboji adresoval Paradeiser svojmu sokovi aj pár veľavravných slov. „Povedal som mu, že treba menej kecať a viac trénovať.“

Slovami chvály pritom nešetril ani samotný Dauliatov, ktorý si Paradeisera vyhliadol preto, lebo bol podľa jeho názoru zo slovenského výberu najlepší. „Rony bol parádny super, škoda, že som neukázal všetko, čo viem. Nikdy som nechcel slabých súperov, pretože ak sa chcem dostať na vrchol, musím zdolať najťažšie prekážky,“ prízvukuje Aziz.

Po vydarenom turnaji mnohí fanúšikovia prirovnali atmosféru Oktagonu k UFC. Pritom ani netušili, že budú mať možnosť porovnať ju na vlastnej koži, keď najväčšia organizácia premiérovo navštívi českých susedov. A práve Paradeiser vie, že ani táto liga nie je iba snom, keď si nedávno v USA vyskúšal tréning so svetovou špičkou.

„Cítil som, že Američania nie sú oveľa lepší od nás a to ma strašne namotivovalo. Veľké zahraničné ligy, či samotné UFC, nie je až tak ďaleko. Verím, že sa tam niekedy dostanem,“ uzatvára vychádzajúca hviezda, ktorá chce do najlepších organizácii sveta preniknúť v priebehu budúcich piatich rokov.