Novinky - 06.12.2018 10:50

Budem pripravený zobrať si ten titul pre seba, hovorí ´Pirát´ Krištofič

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Aj keď Krištofič zaznamenal v strednej váhe významné úspechy, cíti, že je čas na zmenu. Debut vo welterovej váhe ale nebude jednoduchý, v zápase o titul ho totiž čaká David Kozma.

Vy ste dlhodobo bojovali v strednej váhe, prednedávnom ste sa ale rozhodli prejsť o kategóriu nižšie. Prečo táto zmena?

Už dlhšie sme nad tým rozmýšľali, lebo už aj s Andrésom v Košiciach som mal v zápase asi 88 kilogramov, s Poliakom Siwym som mal dokonca ešte menej. Tak sme si hovorili, že by sme to mohli skúsiť, že by sme mohli byť v novej váhe ešte lepší ako v 84, lebo tam veľa nenaberáme.

Úzko spolupracujete s trénerom Kamlom Cibińskim. Aký mal na to názor?

Vnímal to podobne ako ja. Sám hovoril, že to nie je veľmi optimálne pri dnešnom štandarde v MMA, kde sa veľa zhadzuje a priberá. Čiže súhlasí, že by to nemusela byť zlá voľba.

Už si začínate upravovať váhu na prechod do 77 kg?

Momentálne si ju ešte neupravujem, ale stále si váhu držím na nejakých 91 kilogramoch, čiže pohodička.

Vás sme mohli vidieť ako diváka na podujatí Oktagon 10. Ako ste si užili galavečer?

Turnaj bol parádny, veľkolepý. Oktagon zasa ukázal, že je u nás jednotka na poli MMA, čo sa týka galavečerov, práce okolo bojovníkov a podobne.

Vás určite veľmi zaujímal zápas Borárosa s Kozmom. Ako ste tento duel vnímali?

Je to veľká smola, hlavne pre Gábora. Zranenia sú nepríjemné a je to to najhoršie v tomto športe, ako aj v každom inom športe. Bolo to nešťastné a zamrzelo to určite všetkých, nikto nechcel, aby tento zápas skončil takto.

Vyzvali ste na súboj Davida Kozmu. Bolo to zapríčinené aj Kozmovým ziskom titulu welterovej váhy?

Ja som Kozmu vyzýval už pred týmto súbojom, nebolo to o víťazovi duelu. S Kozmom som chcel mať zápas aj keď vyhrá, či prehrá. S Gáborom sa poznáme a Kozma to tam celkom vyčistil, čiže som chcel jeho ako svojho súpera.

Ako sa momentálne cítite? Začali ste už prípravu na titulový duel?

Momentálne sa cítim veľmi dobre, som bez zranení, čomu sa teším a som veľmi namotivovaný na môj ďalší zápas. Samozrejme, príprava už začala, ale je to ešte taká hrubá príprava, ktorú budeme špičkovať počas obdobia, kedy sa bude zápas blížiť. Ale môžem povedať, že už som v takej úvodnej, silovej príprave.

V čom bude pre vás David najviac nebezpečný?

Asi si budem dávať pozor, aby som mu nedal chrbát, lebo tá ružová farba asi nebude len tak pre nič, za nič.

Vy ste bojovník, na ktorého útočia nie len v klietke, ale aj mimo nej. Ako vnímate komentáre neprajníkov, dostávajú vás trocha pod tlak?

Ja tie internetové komenty nejak nesledujem a už vôbec nie ´hejterov´. Sú to pre mňa prázdni ľudia s prázdnymi rečami, čo pre mňa neznamenajú nič. Takýto ľudia, ktorí tomu vôbec nerozumejú, ma nemôžu dostať pod tlak.

Akého ´Piráta´ môžeme očakávať v Ostrave?

S pokojným svedomím môžem vyhlásiť, že budem stopercentne pripravený, nabitý ako zviera. Budem pripravený fyzicky, psychicky, technicky, proste po každej stránke. Budem pripravený zobrať si ten titul pre seba. Takto som už teraz nastavený a bude sa to už iba zlepšovať tvrdým tréningom, zdokonaľovaním vecí, ktoré už viem a učením sa veci nových.