Novinky - 14.12.2018 13:00

Lukáš Pajtina: Chcem sa ukázať, prídem ako vymenený človek

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Ostrava bude začiatkom budúceho roka hostiť podujatie Oktagon 11 a my už poznáme prvé zápasy. Na štartovke pritom nebude chýbať ani Lukáš Pajtina, ktorý si zmeria sily s Michalom Konrádom.

Pajtinu sme v klietke nevideli od mája, keď sa po súboji s Kerteszom dostavili zdravotné problémy, ktoré žilinskému odchovancovi robili vrásky. Momentálne je už ale všetko v poriadku a Pajtina našiel novú motiváciu.

“Mám novú chuť makať, na zápas budem dobre pripravený a ukážem sa ako vymenený človek!” Hovorí zástupca OFA Bratislava, ktorý sa zasa rozhodol pre prechod do ľahkej váhy, v ktorej to už v minulosti skúsil, telo si ale vypýtalo svoju daň.

“Už na zápas s Kerteszom som takmer nič nechudol a vtedy som si povedal, či nebudem v tom zápase príliš ľahký. Chalani v gyme mi poradili, ako sa správne stravovať, aby mi váha padla dole sama, tak som začal chudnúť. Prišli ale zranenia a musel som riešiť iné veci. Teraz je všetko v poriadku, dodržiavam diétu a moja váha je na tom tak, že môžem ísť do 70-ky.” Nemusíme sa teda obávať, že Pajtina bude radikálne zhadzovať pred zápasom, čo sa mu už raz stalo takmer osudným, keď mu skolabovali obličky.

Návrat do ľahkej váhy ale nebude jednoduchý. Proti sebe bude Lukáš mať Michala Konráda, ktorý v poslednom zápase dokázal poraziť Františka Fodora. “Má v podstate taký štýl ako ja, čiže očakávam dobrý zápas,” pokračuje Pajtina. “Ja sa ale chcem ukázať. Po všetkých tých zraneniach a veciach, ktoré sa mi prihodili, to chcem vziať do vlastných rúk.”

Aj keď Konrád, rovnako ako Pajtina, bol účastníkom reality šou Oktagon Výzva, Lukáš prezradil, že súpera špeciálne nesledoval. “Videl som zápas s Matúšom Arpášom, kde som bol osobne a teraz jeho zápas na Oktagon 10. Nemal som nejaký dôvod ho sledovať, lebo na každý zápas sa prichádza s odlišnou taktikou.”

Pred súbojom čaká Pajtinu príprava v Octagon Fighting Academy ako aj sústredenie v Tatrách. Tešiť sa tak môžeme na návrat vo výbornej forme a ako Lukáš prízvukuje, do zápasu nastúpi s pokorou a úctou.

Tagy: Bojové športy MMA Oktagon

Ďakujeme za vaše názory