Novinky - 22.12.2018 06:00

Radovan Úškrt: Kertesza nepodceňujem, určite ukážeme pekný zápas

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Welterová váha organizácie Oktagon MMA má svojho šampióna, ktorým sa stal Dávid Kozma. Na dvere titulovej šance ale klopú ďalší výborní bojovníci a jedným z nich je Radovan Úškrt. Ten sa dokázal prebojovať až do finále druhej série šou Oktagon Výzva, treba ale povedať, že nebojoval vo svojej prirodzenej váhe, ale o kategóriu vyššie. Úškrtove kvality vo váhe do 77 kg sa naplno prejavili v zápase s Lukaszom Bugarom, v ktorom zástupca OFA Bratislava dokázal jasne triumfovať.

Oktagon 11 bude už ale iná pesnička, keď sa Radovan postaví nebezpečnému Mate Kerteszovi, ktorého jediná prehra prišla v zápase so šampiónom Kozmom. “Kertesza nepodceňujem, je to šikovný chalan a určite ukážeme pekný zápas,” prezrádza Úškrt.

Obaja bojovníci to majú radšej v postoji a práve tam sa očakáva poriadne prestrelka. Úškrt je taktiež výborný zemiar a tak si s taktikou počká na samotný duel. “Či postoj, či zápasenie, neviem ešte dopredu povedať. Uvidím to podľa toho, ako sa to vyvinie počas zápasu,” pokračuje a dodáva, že trénuje komplexne, aby ho super v ničom neprekvapil.

V príprave ho pritom nebude nič limitovať, keďže momentálne je všetko v najlepšom poriadku aj po zdravotnej stránke. “Som na tom už úplne v poriadku, trénujem zápasenie, box, postoj, jiu jitsu, všetko bez prestávky! Pred duelom chcem ešte niekde vycestovať na sústredenie, aby som to vyspároval.”

V marci pritom pôjde o veľa, keď by víťazný duel s Kerteszom pokojne mohol Úškrta vystreliť do súboja o titul. V hre je ale ďalší výborný welter, ktorý pomýšľa na titul. Je ním Robo Pukač, ktorý na turnaji v Ostrave vyzve Kuželu a v prípade výhry bude mať na konte taktiež dva skalpy v rade pod vlajkou Oktagonu.

Ak by ale niekto pomyslel na potencionálny duel Pukač vs Úškrt, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nedočká a skôr môžeme očakávať vzájomnú podporu. “S Róbertom určite nie, obaja sme z jedného gymu, máme k sebe blízko, nie raz sme si pomáhali v príprave. Uvidím, ako dopadne tento zápas a podľa toho sa zariadime s vedením Oktagonu. Určite ale chcem bojovať len s dobrými bojovníkmi.”

Tagy: Bojové športy MMA Oktagon

Ďakujeme za vaše názory