Novinky - 03.01.2019 11:00

Pavol Neruda: Projekt Y bude odlišný, nevybrali sme totiž iba dve dievčatá

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Po úspešnom Projekte X, na konci ktorého sme videli súboj Petra Benka a ´Lakyho´, sa promotéri organizácie Oktagon rozhodli pokračovať v tomto projekte, tentokrát ale s malou zmenou. Pavol Neruda predstavil Projekt Y so ženskými protagonistkami.

Za sebou máme úspešný Projekt X. Kedy prišla myšlienka priniesť pokračovanie?

Vznikla na konci Projektu X. Nás to bavilo, ľudí to bavilo a tak sme si povedali, že do toho pôjdeme znova. Tentokrát sme sa rozhodli pre baby a všetci vedia, že som veľký fanúšik ženského MMA. Chceme dať niekomu možnosť zviditeľniť sa a aj ľuďom ukázať, že aj také jemné stvorenia sa môžu venovať MMA.

Aké boli kritéria pre vstup do tohto projektu?

Mohol sa prihlásiť ktokoľvek. Vyhodili sme video, kde bol odkaz na formulár, cez ktorý sa mohli dievčatá registrovať. Prihlásilo sa ich strašne veľa, niečo cez 200. Trocha to trvalo, kým sme sa prebili cez všetky prihlášky, aby sme sa dozvedeli o nich niečo bližšie, spoznali ich príbehy. Sledovali sme taktiež ich sociálne siete, aby sme urobili nejaký rozumný výber. Nakoniec sme sa rozhodli pre desať dievčat zo Slovenska, desať z Česka a zavolali sme ich na casting. 

Čiže môžeme očakávať, že aj tentokrát príde k súboju Slovensko vs Česká republika?

Áno, vyberali sme z oboch krajín, ale podrobnosti ešte nebudem prezrádzať, tie sa dozviete postupne. Môžem ale prezradiť, že sa nepredstavia iba dve dievčatá, ako to bolo v prípade Peťa a Lakyho, čiže to bude trocha inak ladené. Myslím si, že tam bolo toľko zaujímavých dievčat, že si to zaslúžia viaceré.

Ako prebiehali castingy?

Dievčatá sme si zavolali do Bratislavy a potom do Prahy, natočili sme si videá, nafotili sme si ich a hlavne sme sa snažili lepšie ich spoznať. Musím povedať, že všetky boli veľmi zaujímavé a mali sme to veľmi ťažké. Môžem ale prezradiť, že tejto chvíli už máme účastníčky .

Ako dlho bude trvať ich premena až k veľkému finále?

Premena bude trvať takmer rok, ale u niekoho to bude premena, u niekoho cesta.

Kedy sa dozvieme mená účastníčok a dátum súbojov?

Mená sa dozvieme už v tento mesiac. Zápasiť by sa malo na jeseň, ale možno niečo prinesieme aj skôr. To ale taktiež nebudem prezrádzať.

Vidíte už teraz rozdiel medzi projektom, v ktorom figurovali muži a novým Projektom Y?

To ženské MMA je úplne iné, majú úplne iné emócie tie baby. Takže verím tomu, že sa počas tej cesty dočkáme mnohých zaujímavých príbehov. Myslím, že sa to oplatí sledovať. 

Tagy: Oktagon Pavol Neruda Projekt X Projekt Y MMA

Ďakujeme za vaše názory