Novinky - 18.01.2019 06:00

Mojim cieľom je stať sa šampiónom Oktagon MMA, hovorí Martin Buday.

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Ak hovoríme o najlepších ťažkých váhach Slovenska, na vrchole nepochybne nájdeme Martina Budaya, ktorý pevnými krokmi kráča k titulovej šanci v organizácii Oktagon MMA.

Na svojej ceste ale musí zdolať ešte jednu prekážku, keď sa v Ostrave postaví Viktorovi Pavlíčkovi, ktorý sa po pauze zasa vracia do klietky. Mentálne som nastavený dobre, v hlave mám len výhru,” hovorí Buday, ktorý momentálne bojuje s malou chorobou a už sa nevie dočkať návratu do plnej záťaže.

A že sú tréningové jednotky naozaj kvalitné. Veď o ´Badyho´ prípravu sa starajú mená ako Roman Kollár, Attila Végh, Lukáš Šimek, ale aj duo Barborík – Arpáš. Okrem domácich tréningov Buday plánuje taktiež kemp v Thajsku, čiže môžeme očakávať výbornú formu.

Viktor Pavlíček bude ale poriadna skúška, veď český zápasník vo svojich štyroch vystúpeniach ešte nenašiel premožiteľa a neplánuje to ani v súboji piatom.Teším sa na neho ako na súpera, vyzerá to byť tvrdý borec. Myslím si, že divákom doručíme atraktívny zápas,” pokračuje Buday.

Zdroj: Neruda Production

Zástupca Spartakus Fight Gym má taktiež výbornú bilanciu, keď zo šiestich duelov prehral iba raz. Čo je ale dôležitejšie, v minulom roku zaznamenal až štyri výhry. “4 zápasy a 4 výhry, myslím že sa to dá nazvať ako úspešný rok. Niektoré výkony neboli podľa mojich predstáv, preto na sebe aj naďalej pracujem a zlepšujem sa,” hodnotí Buday, ktorý sa okrem MMA súťažne venuje aj jiu jitsu, kde zbiera cenné kovy. Dôkazom je aj nedávna súťaž v Dubline, odkiaľ si slovenský zverenec priniesol 3 zlaté medaily.

Zatiaľ najdôležitejším bodom kariéry ale bude duel s Pavlíčkom, nie je totiž tajomstvom, že víťaz tohto zápasu vyzve šampióna Michala Martínka. Netreba sa teda čudovať, že má Martin veľké plány aj na novú sezónu. “Mojim cieľom je vyhrať každý zápas, do ktorého nastúpim a stať sa šampiónom ťažkej váhy v Oktagone!“