Novinky - 24.01.2019 09:00

Tomáš Deák: Je mi jedno, kto je na domácej scéne najlepší, ja si chcem plniť sny

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Šampión prestížnej organizácie Fight Nights má za sebou úspešný rok, no plány na ten nový má ešte väčšie.

Máte za sebou úspešný rok 2018. Ako by ste ho zo svojho pohľadu zhodnotili?

Svoj minulý rok by som zhodnotil veľmi dobre. Som spokojný, pretože som urobil zase o niečo väčší progres, ako v zápasení, kde nonstop dookola zlepšujeme techniky, tak isto aj v boxe, kde mám aj zmenu trénera, ktorý mi vyhovuje a cítim, že pomaly to rastie.

Vyšla mi obhajoba titulu vo Fight Nights, čomu sa veľmi teším a takisto jeden zápas v Oktagone. Jediné, čo by som vytkol je to, že Fight Nights malo nejaké problémy a tým pádom som mal väčšiu pauzu medzi zápasmi. Chcel som mať po obhajobe o tri mesiace ďalší duel, čo mi kvôli tomuto nevyšlo.  To je asi jediná vec, ktorá mi narušila inak vydarený, dokonalý rok.

V akej ste forme? Pripravujete sa už na ďalší duel?

Momentálne sa cítim veľmi dobre. Som už v plnej sile a trénujem na sto percent a každý tréning idem na doraz. Sme stále v plnej účasti, takže tréningy sú plnohodnotné. Pripravujem sa už na ďalší zápas, a aj keď ešte nie je nič potvrdené, tak sa už pripravujem na 5-kolovú obhajobu, ktorú si idem vybojovať.

Vy ste hovorili o problémoch vo Fight Nights. Bude váš ďalší duel v tejto organizácii?

Áno, ďalší súboj by som mal mať práve vo Fight Nights, obhajobu opasku. Ozvali sa mi, že so mnou rátajú a chcú ma tam mať.

Máte už aj konkrétny dátum a súpera?

Samotný duel úž mám naplánovaný, ale stále nie je na sto percent potvrdený, takže čakáme na potvrdenie. Špekuluje sa o konci marca alebo začiatku apríla a mojim súperom by mal byť Jevgeniy Ignatiev.

V súčasnosti sa často objavujú reči o tom, ktorý slovenský zápasník je najlepší vo všetkých váhových kategóriách, pričom sa skloňuje vaše meno a Ivana Buchingera. Aký na to máte názor?

Moja odpoveď na je stručná, nevnímam to nijak, je mi to úplne jedno, kto je a nie je najlepší. Nech je to Ivan a pokojne po ňom ďalších desať fighterov, pretože pokiaľ ja budem vyhrávať, plniť si sny, budem sa mať dobre, tak budem šťastný a budem žiť svoj život. Vôbec ma nebude zaujímať, na akom mieste v tabuľke je moje meno a kto je najlepší. Ja to ostatným prajem, pre mňa je dôležité len to, aby som vyhrával a na to sa aj sústredím, ostatné ma nezaujíma.

Vy ste známy tým, že máte stále vysoké ciele. Čo plánujete dosiahnuť tento rok?

Moje plány na tento rok sú veľké. Ako v športe tak i v súkromnom živote plánujem toho strašne veľa, viac ako ma rok dní. Bude to silný rok a ja len verím, že aj úspešný, hlavne čo sa zápasov týka.

Veľmi túžim po tom, aby som trikrát obhajoval titul s tými najlepšími bojovníkmi, ktorí tak dlho túžia po zápase so mnou a mojom opasku. Samozrejme, všetky tri plánujem aj vyhrať, takže toto je určite u mňa na prvom mieste. Verím, že to dosiahnem, a aj keby mi ostatné veci nevyšli, tak aj tak budem môcť povedať, že som najšťastnejší človek na svete, pretože si splním jednoznačne tie najväčšie sny!