Novinky - 01.02.2019 10:30

Jaroslav Jartim: S XFN som nemal žiadne nezhody, len sa mi páčil koncept Oktagonu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Oktagon MMA tento týždeň ohlásil posilnenie o ďalšieho bojovníka zvučného mena. Aj keď sme Jaroslava Jartima videli už na podujatí Oktagon 2, prešli odvtedy dva roky, počas ktorých český bojovník okúsil prestížnu ligu ONE Championship a v roku 2017 aj české XFN.

„Minulý rok bol dobrý,” hodnotí Jartim. “Veľké zmeny ako v profesionálnej kariére, tak aj v osobnom živote.” Ak by sme spomenuli jedinú vec, ktorá nevyšla zástupcovi ASA podľa predstáv, zrejme by to bol semifinálový duel v pyramíde ľahkých váh s Matejom Kuzníkom. “Veľmi tesný zápas, ktorý som si bohužiaľ prehral sám. Mal som veľkú rezervu, ktorú som nevyužil v podobe fyzickej kondície. Mal som zamakať od druhého kola!”

Po tomto súboji ale prišlo rozhodnutie prestúpiť do organizácie Oktagon. Ak by si niekto myslel, že to bolo kvôli vzájomnému konfliktu, mýlil by sa. “Nemali sme žiadne nezhody. Len sa mi páčil koncept Oktagonu a páčil sa mi, že Oktagon dáva veľký priestor zápasníkom, aby sa prejavili pred kamerou.”

Miernej výmeny názorov sme sa predsa len dočkali, keď promotér XFN Petr Kareš na sociálnych sieťach prezradil, že ponúkol Jartimovi dvoch súperov. Nakoniec ale k dohode neprišlo, čo bojovník vysvetlil zo svojho uhla pohľadu. “Peter Kareš sa so mnou stretol na prvej schôdzke, ale potom som povedal, že by sme mali všetko prebrať spoločne ja, môj tréner a XFN tím. Tam už bol ale problém sa dohovoriť,” vysvetľuje Jartim, ktorého v prestupe podporili aj ďalší bojovníci z ASA ako Dvořák či Kincl. “Povedali mi, nech si to rozmyslím a že záleží iba odo mňa.”

Jartim si po prestupe nedáva ani deň voľna, keď Oktagon ohlásil jeho vystúpenie už na prvom turnaji tohto roku v Ostrave. Aj keď do turnaja ostáva šesť týždňov ’Jarda’ meno svojho súpera zatiaľ neprezradil. Máme sa ale údajne na čo tešiť. “Áno, predstavím sa už v Ostrave, kde budem mať zápas, ktorý vás bude určite zaujímať.”

Tagy: MMA Novinky Oktagon

Ďakujeme za vaše názory