Novinky - 12.02.2019 18:00

Pavol Neruda: Už nie sú absolútne žiadne pochyby o tom, že Oktagon je jednotka

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Organizácia Oktagon MMA priniesla na svojej tlačovej konferencii s podtitulom Primetime skutočnú bombu. Karlos Vémola totiž posilnil tím najväčšieho domáceho promotéra a ešte tento rok sa postaví v súboji storočia Attilovi Véghovi. Promotérom Ondřejovi Novotnému a Pavlovi Nerudovi sa tak podarilo opäť prepísať históriu.

Oktagon MMA má na svojom konte naozaj prelomový moment, keď sa vám podarilo získať Karlosa Vémolu. Ako sa rodil tento prestup?

Bol to naozaj dlhý proces. Začalo to spoločným natáčaním Výzvy, keď chcel byť už od začiatku v Oktagone. Potom sa ale spojil s konkurenciou a pôsobil tam. S Karlosom sme si ale boli stále blízki, nijako sme sa ‘nehejtovali‘, takže tu bola stále vzájomná túžba spoločného projektu.

Karlos zrejme nebol spokojný, kde bol a tak vyslal signál, že by prešiel k nám. My sme tomu, samozrejme, šli naproti. Trvalo to nejakú dobu a nebolo to jednoduché, ale bola to vôľa oboch strán a sme radi, že to takto dopadlo.

Organizácia, v ktorej Karlos pôsobil tvrdí, že s ním má stále platnú zmluvu. Neobávate sa, že by vám mohol hviezdneho bojovníka blokovať prípadný súdny proces?

Aj keby som chcel, nemôžem sa k tomu vyjadriť, keďže nie som právnik. Ale myslím si, že ho nemôžu zablokovať.

Vy ste avizovali, že sa Vémola objaví už v marci na podujatí Oktagon 11 v Ostrave. Máte pre neho už súpera?

Ešte zatiaľ nie, bolo to naozaj rýchle a pracovali sme iba na tomto prestupe a nebol na iné veci čas. Budeme to riešiť teraz.

Je vo vašom hľadáčiku aj Martin Šolc, ktorý mal s Vémolom nastúpiť v inej organizácii?

Neviem, akú má Šolc zmluvu, ale ak by to umožňovala, bolo by super postaviť takýto zápas. Ale zasa je to otázka na právne veci, čiže sa neviem vyjadriť.

Vy ste v pražskej O2 Aréne zorganizovali veľmi úspešný turnaj Oktagon 10. Môžeme najočakávanejší súboj Végh vs Vémola očakávať v tejto aréne v novembri tohto roka? 

Je to vysoko pravdepodobné, ale pracujeme na verzii, že to bude omnoho skôr a možno aj pred väčším množstvom divákov, aké ponúka O2 Aréna.

Aký je to pocit, organizovať takýto historický duel?

Je to fantastický pocit. S týmto pocitom sa delím so svojim parťákom Ondřejom Novotným. A to, že sme postavili takýto zápas je niečo neuveriteľné. Keď sa proti sebe postavili na staredown, tak som si uvedomil, že začína tá cesta, o ktorej sme všetci snívali a zápas sa stane skutočnosťou.

Nedá sa to ani opísať, ale keď vstúpia do klietky a tie dvere sa zatvoria, tak to bude historický moment československého MMA. Tento zápas naozaj zburcuje celú domácu scénu a my sme radi, že to bude práve na Oktagone.

Na sociálnych sieťach sa viedli polemiky o tom, ktorá organizácia je jednotka domácej scény. Cítite, že po tomto prestupe je to už definitívne jasné?

Myslím si, že to tak bolo vždy. Mali sme stále väčšie publikum, naša šou bola lepšia, ale musím povedať, že aj v iných organizáciách boli kvalitní zápasníci, ktorí vypredali veľké arény. Ja im to vôbec neberiem, ale myslím si, že sme boli vždy verejnosťou, aj kvalitou zápasníkov, vnímaní ako jednotka. Teraz, je to už jasné a nie sú o tom už absolútne žiadne pochyby. Ideme raketovo hore a už to nemôže nikto spochybniť.

Vy ste priniesli naozaj vyšperkovanú tlačovú konferenciu s mnohými hviezdami. Ako ste ju vnímali?

Veľmi som sa na to tešil. Mám hrozne rád, kedy sú veci prirodzené a nesilené a ide to z nás. A presne také to bolo a myslím, že to bolo aj cítiť. Nenazval by som to ani tak tlačovkou ako šou. Priniesť a posadiť výkvet československého MMA, absolútne hviezdy, to bolo absolútne perfektné.

Nás už o mesiac čaká podujatie Oktagon 11. Ktoré duely by si nemali diváci nechať ujsť?

Tak určite na súboj Pirát vs Kozma o titul bude určite zaujímavý zápas. Potom uvidíme zápas Bartl vs Dauliatov, súboj bojovníkov s, ako hovoria Česi, ‘prořízlou držkou‘. To bude zápas plný emócií. Potom tam máme duel Rada Úškrta a Máté Kertésza, ktorý podľa mňa zaujíma hlavne tých ‘core‘ fanúšikov, ale nie len ich. To bude podľa mňa, jeden z naj zápasov večera. Samozrejme, sa teším aj na Petráška s Kimballom, Roba Pukača s Kuželom, po Oktagon Primetime sa určite teším aj na súboj Mikulášek – Raška, ktorí sa do seba pustili. Bude to jeden fantastický večer!  

Tagy: Bojové športy MMA Oktagon

Ďakujeme za vaše názory