Novinky - 21.02.2019 11:00

Igor Daniš: Nie som typ človeka, ktorý bude niekoho vyzývať

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Organizácia Oktagon MMA v Prahe predstavila viacero veľkých udalostí, na ktoré sa fanúšik môže v blízkej budúcnosti tešiť. Okrem nových turnajov a projektov bol azda najpríjemnejším prekvapením ohlásený MMA duel hviezd postojárskej scény. Vladimír Moravčík v ňom bude čeliť Igorovi Danišovi, ktorý sa už teší na nové životné výzvy.

Momentálne pôsobíte v Octagon Fighting Academy, ktorý je primárne MMA gym. Kedy ste začali uvažovať o myšlienke, žeby ste to skúsili v klietke?

O MMA som začal uvažovať už dávnejšie, lebo mi prišli ponuky, ktoré som zobral, ale potom mi ich moji súperi odmietli. Tak som sa vrátil k môjmu milovanému Muay Thai a pokračoval som teda v stand upe.

Čaká vás veľký súboj s legendárnym Vladimírom Moravčíkom. Ako vznikol tento nápad zorganizovať MMA súboj dvoch špičkových postojárov?

Prišiel za mnou Palo s takýmto nápadom, že by sa tento súboj mohol uskutočniť. Povedal som mu, že s tým nemám problém a keď sa niečo takéto dohodne, budem za.

Čiže tam nebola z jednej ani z druhej strany nejaká forma výzvy na súboj?

Určite nie som fighter, ktorý bude niekoho vyzývať. Samozrejme, keď príde nejaký dobrý nápad, okamžite ho podporím, ako to bolo aj tentokrát. Ani ja a myslím si, že ani Vlado nie sme takého charakteru, že si budeme niekoho pýtať. Došlo k obojstrannému súhlasu.

Dostali ste okrem ponuky na zápas v MMA aj nejakú inú ponuku súboja v postojárskych športoch. Do Žiliny napríklad opäť mieri Enfusion.

Žiadna iná ponuka neprišla, či už to bolo Muay Thai, alebo na Enfusion K1. To, že prišla možnosť v podobe MMA pravidiel na Oktagone mi bolo jedno, potešil som sa tejto ponuke a okamžite som ju zobral.

V zmiešaných bojových umeniach je veľmi dôležitá hra na zemi. Ako ste na tom v tomto aspekte boja?

Zemi som sa venoval nejakú dobu, keď som pred časom zobral tie ponuky na MMA zápasy, ktoré mi neskôr odmietli. Teraz sa jej venujem asi druhý mesiac.

Ako bude vyzerať vaša príprava na tento vysoko sledovaný duel?

Moja príprava bude prevažnú časť prebiehať v OFA. Postupne si budem k môjmu stand upu a Muay Thai pridávať ďalšie atribúty z iných bojových športov a budem sa snažiť spájať ich do komplexného MMA. Samozrejme, sú niektoré veci, ktoré mi idú lepšie a ktoré horšie a tak budem taktiku a stratégiu zostavovať na základe mojich silných stránok.

Okrem toho budem chodiť na sparingy, ale neviem teraz povedať, koľko sa budem venovať postoju a koľko zemi. Všetko sa to bude meniť v čase a postupom smerom k zápasu sa to bude šperkovať.  Finišovať to bude tým, že sa budem venovať hlavne MMA. Okrem toho, samozrejme, nebudem zabúdať na veci ako sila, kondícia a podobne.

Vy chodíte pravidelne aj na kempy do východnej Ázie. Navštívite ju aj tentokrát?

Určite pôjdem aj za svojim trénerom Gaem do Thajska. Je jedno, aký bojový šport s ním trénujem, pretože on ma dokáže veľmi dobre mentálne nastaviť na každý zápas.  

Máte už nejakú víziu, kam by vaša MMA kariéra mohla po tomto zápase smerovať?

Zatiaľ nemám žiadne plány, zameriavam sa na tento zápas, na ktorý chcem stopercentne využiť všetok čas, ktorý mi ostáva. Hlavne sa nechcem zraniť, nastúpiť a predviesť parádny výkon. Potom to bude záležať od ponúk, ktoré prídu, alebo neprídu, čiže by som zatiaľ nechcel predbiehať.

 (foto: czechfighters.cz) 

Tagy: Bojové športy MMA OFA Oktagon Muay Thai

Ďakujeme za vaše názory