Novinky - 07.03.2019 08:15

David Kozma: Som Pamela v ružových gaťkách, o to väčšia to bude pre Piráta potupa

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Ostrava už 16. marca privíta ďalšie podujatie Oktagon MMA. Najväčšia pozornosť sa sústreďuje na hlavný zápas večera, keď sa v súboji o titul welterovej váhy stretnú David Kozma a Samuel Krištofič. A práve úradujúci šampión Kozma chce zasa dokázať, že je najlepšia 77-ka na domácej scéne.

Čaká vás dôležitý duel, v ktorom budete obhajovať opasok welterovej váhy. Ako prebieha príprava na zápas?

 Príprava prebieha presne podľa plánu. Som v skvelej forme. Zdravotne som na tom taktiež dobre, zranenia sa mi (musím zaklopať) vyhýbajú.

 Na akých aspektoch boja najviac pracujete? 

Najlepšie sa cítim vo wrestlingu a v hornej pozícii na zemi, tak sa to snažím zdokonaľovať a zdokonaľovať. Pracujem ale na všetkých aspektoch.

Ako bude podľa vás zápas s Krištofičom prebiehať? Na čo si budete dávať pozor?

 Zápas bude prebiehať tak, ako budem chcieť. Keď ho budem triafať v postoji, tak sa na zem nepohrniem. Keď budem chcieť ísť na zem, tak to tam prenesiem. Nechajte sa prekvapiť. Najväčší pozor si budem dávať na to, aby som sa s ním zbytočne nepustil do nejakej prestrelky, kde by ma mohol trafiť. Musím zachovať chladnú hlavu a byť sústredený, takto ten zápas nemôžem prehrať.

Niektorí bojovníci tvrdia, že obhajovať titul je oveľa ťažšie, ako ho získať. Ako je to u vás?

 re mňa je úplne jedno, či titul obhajujem alebo získavam. Titul GCF som obhájil trikrát a nevidel som v tom žiadny rozdiel. Je to proste zápas. Ale každý to môže mať inak.

Krištofič je známy svojimi slovnými atakmi, keď aj vás nazval “Pamelou“. Očakávate nejaké útoky napríklad na vážení, či pred samotným duelom?

Ja som čakal nejaké ataky už na Oktagon Day v Ostrave. Bol som pripravený na všetko. Či prídu na vážení neviem, je mi to asi jedno, nech si kľudne niečo skúsi. Áno, som Pamela v ružových gaťkách, o to väčšia potupa to pre neho v Ostrave bude.

Po zápase s Gáborom Borárošom niektorí fanúšikovia tvrdili, že nebyť Gáborovho zranenia kolena, mohlo to dopadnúť inak. Chcete súbojom v Ostrave potvrdiť, že ste domáca welterová jednotka?

Ľudia, ktorí tomu športu rozumejú vedia, že som komplexnejší zápasník než Gábor. To, že by ma Gábor porazil, keby sa nezranil, tvrdilo iba pár jeho fanúšikov, ktorí si myslia, že Gábor je najlepší zápasník na svete, pretože má kérky a svaly. Ale, samozrejme, stať sa mohlo čokoľvek, je to MMA. Momentálne som welterová jednotka a každý zápas to iba potvrdí.

Vy sa pripravujete s kvalitnými bojovníkmi, medzi ktorými je aj ďalší výborný welter Emin Sefa. Nelákate ho do Oktagonu, aby tam trocha zamútil vodu?

Emin má momentálne zdravotné problémy. Keby bol zdravý a mohol naplno trénovať, tak by zápasil a vody by určite zamútil.

Aké má David Kozma plány na tento rok?

Obhájiť titul a vyhrať zápas, ktorý ma čaká. Potom sa chcem presunúť mimo Českú republiku.