Novinky - 15.03.2019 09:00

Ilja Škondrič od svojich zverencov očakáva rakety a ukončenia pred limitom

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Už zajtra nás čaká veľkolepý turnaj Oktagon 11, na ktorom nebudú chýbať hviezdy domácej scény, ale  uvidíme aj zahraničnú kvalitu. Významnú rolu na podujatí pritom zohrajú bojovníci z Octagon Fighting Academy, ktorí sa pripravujú pod vedením Ilju Škondriča.

Tých uvidíme celkom v troch zápasoch, pričom ako prvý do klietky vstúpi Marek Bartl. Marek sa zahryzol a tuto prípravu poňal na maximum, čo je pre bojovníka klasický cyklus, čiže očakávam obrovské napredovanie a v zápase ´rakety´,“ hodnotí prípravu svojho zverenca Škondrič.

Oko fanúšika sa ale bude určite sústreďovať aj na Roba Pukača, ktorý sa po dlhej pauze vrátil výhrou nad Janom Jankom a bude zaujímavé sledovať jeho ďalšie napredovanie. „Pukač sa pripravuje veľmi svedomito. Nabral hlavne na sile, čo sa podľa mňa ukáže v zápase a nemusí to skončiť na body,“ pokračuje legenda slovenskej scény a dodáva, že rovnako výborný výkon očakáva aj od Radovana Úškrta, ktorý si to rozdá s nebezpečným Máté Kertészom.

Na karte sa pritom mal objaviť aj štvrtý zástupca OFA, Lukášovi Pajtinovni ale osud naozaj nepraje a do súboja s Michalom Konrádom nakoniec nenastúpi. „Lukáš mal zranenie, ktoré nás donútilo odstúpiť zo zápasu. Nechcem ho konkretizovať, ale bolo natoľko závažné, že sa naozaj nedalo. Lukáš zosilnel po všetkých stránkach, ale nijako sme nemenili prípravu, iba zosilnili jeho štýl. Bohužiaľ zranenie prišlo na poslednú chvíľu.“ Ak pôjde všetko podľa plánu, Pajtinu by sme mali vidieť na podujatí Oktagon Prime v Košiciach.

Okrem prípravy bojovníkov na podujatie Oktagon má Škondrič pod dohľadom ďalšieho zverenca. Peter Benko z Projektu X naskočil opäť do tréningového cyklu a uvidíme ho v klietke aj vo svojom druhom vystúpení. „Benko bude tentokrát zápasiť o váhu nižšie ako minule a to vo váhe do 84 kg. Sme len na začiatku, ale už teraz viem, že sa to bude uberať viac MMA, ako samotným chudnutím. Chceme ukázať naozajstný progres,“ prezrádza Škondrič.

Aj keď je jeden z najlepších trénerov domácej scény nadmieru vyťažený, myslí aj na seba a svoju kariéru bojovníka. A tak sa čoskoro môžeme dočkať aj jeho vystúpenia. „Ja som v tréningu stále. Ak sa mi zadarí zariadiť veci v práci a v OFA, určite chcem ešte niečo pozápasiť v MMA, ale aj v BJJ.“

Tagy: Bojové športy MMA Oktagon

Ďakujeme za vaše názory