Novinky - 27.03.2019 07:00

Tréner Thomas Denny: Chcem do Oktagonu priniesť viac svojich bojovníkov!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Bojoval s legendami MMA ako Georges St. Pierre, či Nick Diaz. Momentálne sa ale Thomas Denny naplno venuje trénerskej kariére, keď jeho rukami prešlo viac ako 40 profesionálnych bojovníkov. Jedným z nich je aj Jeremy Kimball, ktorý na podujatí Oktagon 11 potvrdil svoju výbornú formu a aj na druhý pokus porazil Miloša Petráška.

Ako by ste zhodnotili súboj vášho zverenca Jeremy Kimballa a Miloša Petráška?

Prebiehal presne, ako som si myslel, že bude prebiehať. Vedeli sme, že bude po prvom zápase trocha vystrašený, lebo dostal celkom ľahko KO. Čakali sme, že v druhom zápase bude plachý, bude ustupovať a odtiaľ útočiť. Po pár pokusoch, keď nebol schopný dať takedown, sa ale jeho vôľa zlomila.

Obrana proti strhom bola naozaj výborná. Zamerali ste sa presne na tento aspekt?

Veľa sme pracovali na obrane proti takedownom. Vedel som presne, čo bude robiť. Urobil takmer na sto percent to, o čom som pred zápasom hovoril. A takto trénujeme stále.

Počas zápasu vyslal Jeremy niekoľko tvrdých a čistých úderov. Verili ste, že môže prísť KO aj v druhom zápase?

Popravde veľmi nie. Vedel som, že Miloš bude ustupovať a nebude sa hrnúť vpred a bojovať. Šiel tvrdo a hneď sa stiahol, zasa tvrdo a ústup. Keď som videl, že zápas vyhrávame, tak sme sa viac sústredili na obranu proti takedownom.

Kimball po zápase vyzval na súboj Attilu Végha, ktorý je u nás doslova superstar. Čo hovoríte na tento duel?

Milujem to! Je to naozaj výborný oponent. Chceli by sme tento duel niekedy koncom roka, nechať Jeremymu trochu času na rekonvalescenciu zo zranení.

Koncom roka v novembri by mal Oktagon usporiadať turnaj v Prahe. Mohlo by k súboju prísť na tomto evente?

V novembri by to bolo super. Poďme do toho!

Promotér Pavol Neruda nám prezradil, že budete zápasiť aj vy, dátum ale ešte nemá. Máte ale v talóne ďalších bojovníkov, ktorých by sme mohli vidieť?

Chcel by som sa vrátiť v júni a priniesť niekoľko ďalších fighterov. Možno niektorí zabojujú o opasok, uvidíme čo príde.

Môžete prezradiť aj nejaké konkrétne meno?

Mám bojovníka Anthony Adamsa, ktorý mieri do UFC, ale uvažujem, že ho privediem najprv sem, aby získal opasok welterovej váhy. Volajú ho ´Sugafoot´, je veľmi dobrý.

Čo Kimball, uvažuje o návrate do UFC, kde v minulosti pôsobil?

Chcem, aby Grizzly ostal v Oktagone, veľmi sa mu tu páči. Pokiaľ sa o nás budú starať, ako doposiaľ, Jeremyho kariéra bude pokračovať tu.