Novinky - 06.04.2019 12:35

Predstava, že si pripnem opasok Oktagonu ma veľmi motivuje, hovorí Jozef Wittner

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Už iba pár týždňov nás delí od premiérového podujatia Oktagon Prime, ktoré privíta metropola východu, Košice. V hlavnom zápase večera sa pritom predstaví prešovská hviezda Jozef Wittner, ktorý bude chcieť vylepšiť svoje skóre na úctyhodných 12-1.

Vo váhe do 77 kilogramov to ale nebude mať jednoduché, čeliť mu totiž bude nebezpečný Ádám Horváth. Je veľmi vysoký, čo o ňom iné povedať. Nie je to bežný welter, ale porazím ho,” hodnotí súpera Wittner. Maďarský reprezentant má totiž bezmála 2 metre, čo si vyžaduje špeciálnu prípravu. “Pracuje veľa z chrbta, má dobrý triangel. To o ňom asi všetci vieme, no nepozerám len na to, pripravujem sa komplexne ako stále.”

Wittner pritom prípravu plánuje presunúť aj do Poľska, kde navštívi kemp v Poznani. Paradoxom je, že ho naň pozval jeho jediný premožiteľ Filip Tomczak „Stále mi píše. Musím ale povedať, že ten zápas mi dal veľa. Zistil som, že welterová váha je pre mňa.“ Okrem toho Wittner zarezáva tradične v košickom Top Teame a vo vlastnom klube ZAO MMA Gym Prešov.

Aj keď bude Hotváth určite kvalitný super, Wittner myslel v prvom rade na niektorú z domácich stálic, ktoré by ho mohli posunúť na vyššie priečky. V hre po podujatí Oktagon 11 boli pritom dve mená. Robo Pukač a Miroslav Brož. Zatiaľ čo ale Pukač svoju účasť vylúčil hneď na tlačovej konferencii po svojom zápase, Brož mal o zápas záujem. Lekárske vyšetrenie mu ale dalo stopku. “Domáceho fightera som chcel preto, lebo ľudia viac poznajú naše hviezdy ako zahraničných bojovníkov,” komentuje túto situáciu Wittner a dodáva, že v budúcnosti sa nevyhýba žiadnemu súboju. “Záleží na nich, kto sa so mnou chce pobiť viac.” 

Aj keď to v Košiciach bude o zápase s Horváthom a v hlave má Wittner momentálne iba jedno meno, cieľ má prešovský rodák jasný. “Nemôžem nič podceňovať. Aj predstava, že si opasok Oktagonu rád pripnem na svoj pás, ma veľmi motivuje.”

V Košiciach tak môžeme byť svedkami kreovania vyzývateľa číslo jedna na súboj o opasok welterovej váhy, ktorý momentálne drží David Kozma.