Novinky - 13.04.2019 11:00

Som pripravený stať sa šampiónom Oktagonu, hovorí Martin Buday

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Ak sa pozrieme na ťažké váhy, ktorými disponuje slovenská scéna, na vrchole sa bez debát objaví meno Martin Buday. Zástupca Spartakus Fight Gym totiž nenašiel premožiteľa v jeho posledných štyroch zápasoch a nechystá a to zmeniť ani na podujatí Oktagon Prime.

V Košiciach sa mu tentokrát postaví Yevgeny Orlov z Ukrajiny, ktorý má na konte výhru v prestížnej organizácii Fight Nights Global a bude tak určite nebezpečným protivníkom. „Súper má len jeden profesionálny zápas na Fight Nights a tam to pomerne rýchlo ukončil, takže nebolo čo študovať do detailov. Viem akurát, že je to zápasník v grécko-rímskom štýle,” hodnotí Buday, ktorý sa tak musí spoliehať hlavne na svoje schopnosti a nič nepodceniť.

Pred súbojom čaká ´Badyho´ už iba posledné dolaďovanie formy a aj keď ide o ťažké váhy, Buday musí aj čosi chudnúť. Príprava ale prebehla podľa predstáv. „Cítim sa super, kemp v Thajsku bol parádny, aj keď bol načasovaný na zápas v Ostrave, ktorý sa mi zrušil pre zranenie súpera. V príprave som nepoľavil a pripravujem sa dôsledne na nadchádzajúci zápas.”

Samotný duel prinesie stret bojovníkov so zemiarsky zameraným štýlom boja. Zatiaľ čo je Orlov zápasník, Budaya zdobí jeho brazílske jiu-jitsu. Slovenský reprezentant má ale na svojom konte štyri ukončenia na technický knokaut a tak je otvorené, akým smerom sa bude súboj uberať. “Záleží to od priebehu zápasu, ale nemám problém vyhrať ten fight na zemi alebo v postoji.”

Už pred duelom v Košciach pritom organizácia Oktagon MMA oznámila, že ak sa podarí Budayovi vyhrať, dostane titulovú šancu, čo je veľká motivácia. “Samozrejme, že mám v hlave titul, ale delí má od neho ešte tento zápas, takže sa plno koncentrujem na nadchádzajúci boj,” pokračuje ťažká váha a posiela organizácii odkaz. “Som pripravený stať sa šampiónom Oktagonu.”

Pred titulovým duelom ale musí Oktagon riešiť jednu dilemu. Zatiaľ totiž nie je jasné, kto sa v prípadnom súboji predstaví. Šampión Michal Martínek totiž dostal životnú šancu a zabojuje o kontrakt v najprestížnejšej lige sveta UFC. A aj keď Buday túžil po zápase neporazeným držiteľom opasku, Michalovi želá iba to najlepšie.

“Je to veľká vec a sen hádam každého fightera, takže Michalovi želám jedine výhru a aby ukázal svoje kvality, ktoré určite má. Samozrejme som sa tešil duelu medzi nami, ale toto je ponuka, ktorá sa neodmieta. Prajem mu veľa šťastia.”