Novinky - 13.05.2019 08:00

Máté Kertész: Vo veľkých bitkách musíte byť chytrejší ako súper

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Na domácej scéne azda nenájdeme obľúbenejšieho legionára ako je Máté Kertész. Maďarský bojovník sa dostal na víťaznú vlnu a v Bratislave je pripravený zdolať ďalšiu prekážku, keď ho na podujatí Oktagon 12 čaká Robert Bryczek.

Zdroj: Neruda Production

Za sebou máte naozaj náročný súboj s Radovanom Úškrtom. Ako prebehla rekonvalescencia?

Prvýkrát som po zápase nezačal trénovať už v pondelok. Šiel som do Thajska s mojou priateľkou oddýchnuť si a zregenerovať. Bolo to výborné, moje telo to potrebovalo.

Ako vyzerá váš tréningový proces teraz? 

Je rovnaký ako stále, driem ako kôň, aby som sa dostal do najlepšej formy. Pracujem na mojej hre na zemi, zápasení a stand upe. Začal som robiť aj nejaké nové veci, tak som zvedavý, ako ich budem môcť použiť v zápase.

Váš oponent Robert Bryczek má na konte veľa ukončení v postoji. Očakávate, že súboj bude prebiehať hlavne tu, alebo sa sústredíte aj na zem, ako ste to ukázali v predchádzajúcom súboji?

Zápas začneme v postoji, ale od tohoto bodu chcem, aby sa súboj uberal smerom, aký bude vyhovovať mne.

Kde vidíte súperove najväčšie zbrane? Čo by naopak malo na Bryczeka platiť?

Má pevne ukotvený štýl boja s rýchlymi samostatnými údermi. V tom bude určite nebezpečný. Mojou výhodou budú skúsenosti z posledných duelov, ktoré som absolvoval.

V poslednom súboji ste ukázali aj výbornú hru na zemi. Cítite, že ste už naozaj komplexným bojovníkom, bez výraznejšej slabiny?

Pracujeme ma mnohých technikách, ale som ešte ďaleko od toho, aby som povedal, že nemám žiadne slabé miesto. Povedal by som ale, že som spoznal, aké sú moje výhody a kde mám rezervy. To sa budem snažiť využiť v zápase.

Azda sme nevideli duel, kde by ste neukázali svoje vysoké ´Fight IQ´, keď ste boli takticky stále výborne pripravený. Aké dôležité je pre bojovníka takéto myslenie?

Myslím si, že ak je bojovník naozaj silný a technický, ale nevie, kedy má využiť svoje zbrane v situáciách, v ktorých ich potrebuje, je to veľká chyba. ´Fight IQ´ je veľmi dôležité pri udržiavaní dlhotrvajúcej víťaznej série. Ak je proti vám priemerný bojovník, máte vysokú možnosť výhry aj bez prílišného taktizovania, ale vo veľkých bitkách s bojovníkmi rovnakých kvalít musíte byť oveľa chytrejší.

Vy v organizácii Oktagon pôsobíte už pomerne dlho a ste skutočne obľúbený aj u československých fanúšikov. Čo očakávate od ďalšieho turnaja v Bratislave?

Milujem túto organizáciu a tú atmosféru. Bojovať na takýchto veľkých eventoch je pre bojovníka skutočná nakopávka. V Bratislave s takými slovenskými bojovníkmi na hlavnej karte ako je Végh, Borároš, Pirát... Myslím, že bude vypredané, ľudia proste milujú týchto chalanov.

Aké máte plány na tento rok?

Všetci to vedia. Chcem sa stať welterovým šampiónom!

Čo tak Oktagon v Maďarsku?

Bolo by úžasné bojovať v Maďarsku. Dúfam, že sa to v blízkej budúcnosti podarí.