Novinky - 25.05.2019 06:00

Samuel Krištofič: Som veľmi rád, keď niekoho motivujem k tomu, aby sa pohol a bolo mu v živote lepšie

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Bývalého vyzývateľa číslo jedna v boji o opasok welterovej váhy Samuela Krištofiča čaká ďalší dôležitý duel. Na podujatí Oktagon 12 sa zástupca Chaos Bratislava postaví nebezpečnému Fernandovi Gonzalezovi zo Švédska a pred domácim publikom je odhodlaný nabehnúť späť na víťaznú vlnu.

Za sebou máte duel o opasok welterovej váhy. Zmenili ste po neúspešnom súboji s Kozmom niečo vo svojom tréningovom procese?

Po zápase s Kozmom som pridal viac zápasníckych tréningov, lebo som ten súboj prehral kvôli strhom, keď ma nahádzal. Čiže som pridal viac toho zápasenia.

Pred sebou máte dôležitý duel s Fernandom Gonzalezom, ktorý je taktiež výborný na zemi. Aká bude taktika do tohto zápasu?

Určite si budem musieť dávať pozor na tie strhy. Je to kvalitný zemiar, vie si to na tej zemi postrážiť. Ukázal to aj v zápase s Gáborom, kde ho uležal a tak vyhral zápas. Budem si teda dávať pozor na to, aby som sa pod neho nedostal a keď sa mu podarí nejaký takedown, tak musím rýchlo vstávať.

Momentálne ste na kempe v Thajsku. Aké je tam prostredie?

Thajsko je super, bývam na fighterskej ulici, kde je Tiger Gym, Phuket Top Team a ďalšie gymy. Nachádzajú sa tu reštiky, je tu aj lekáreň, potraviny, čiže všetko, čo potrebuješ. Je to veľké plus, lebo nemusíš nikam cestovať. Doma sa veľa nabehám, tu mám všetko do 2 minút skútrom. Čiže je to úplne super.

Sledujeme, že ste vo výbornej forme. Môžeme sa teda tešiť na najlepšie pripraveného ´Piráta´?

Robím všetko pre to, aby som bol zo dňa na deň lepší a kvalitnejší bojovník. Takže verím, že aj v tomto zápase budem v každom smere lepší ako v tom poslednom a budem v najlepšej forme, v akej som kedy bol.

Po poslednom zápase na štadióne Ondreja Nepelu ste prezradili, že ste v domovskom stánku pociťovali tlak. Bude to podobné aj v ďalšom vystúpení, alebo si pôjdete duel užiť?

Na mňa je ten tlak vyvíjaný asi v každom zápase, keďže sa na mňa stále upína pozornosť, ale ja to mám tak rád. Ten tlak na domácej pôde cítim už teraz. Aj po tých prehrách, lebo chcem vyhrať a ďalšia prehra by bola veľmi nepríjemná a zrejme by sa mi už asi dostala do hlavy. Tlak je, ale idem vyhrať, užiť si ten zápas, atmosféru a idem potešiť svoju ´crew´ víťazstvom.   

Nedávno ste zdieľali na sociálnych sieťach motivačný príspevok, ktorý mal veľkú odozvu. Hovorili ste o tom, ako si aj človek, ktorý to možno nemal v živote ľahké, môže plniť sny. Cítite, že váš príbeh motivuje ľudí?

Áno, má to veľkú odozvu. Veľa ľudí nežije pohodlné životy a píšu mi, že som pre nich motivácia k tomu, aby nakopli svoje životy lepším smerom, aby neplakali a neľutovali sa. Som veľmi rád, keď niekoho motivujem k tomu, aby sa pohol a bolo mu v živote lepšie. Takže určite áno.

Čo môžeme od Samuela Krištofiča očakávať na podujatí Oktagon 12?

To čo vždy, šou, vložené celé srdce a túžba po víťazstve. Budem hladný a idem si pre to. Verím, že ma aréna poženie za víťazstvom, užije si to so mnou a budeme na konci všetci šťastní.