Novinky - 04.06.2019 14:03

Samuel Daňko: Myslím na to, že nechcem mať ani jednu prehru

Zdroj: Tomáš Horváth/Instagram

Štyri zápasy, štyri víťazstvá, neporazený v profesionálnej kariére. To je Samuel Daňko, jedna z nádejí slovenského MMA. Už 8. júna ho na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu čaká piaty profesionálny duel, v ktorom si na turnaji Oktagon 12 zmeria sily s aktuálnym šampiónom Oktagon Výzvy Karolom „Bomby“ Ryšavým.

Len pred zhruba mesiacom sa mladý talent z východného Slovenska predstavil na turnaji Oktagon Prime 1, kde si po suverénnom výkone poradil s Jánom Hudákom, ktorého v klietke vídame skôr ako rozhodcu. Daňko nenechal nič na náhodu a svojho súpera zdolal už v prvom kole: „Plánoval som sa s ním pobiť v postoji a nechcel som sa nechať strhnúť na zem. To však úplne nevychádzalo, pretože som nakoniec aj ja urobil takedown a dostal som sa do dobrej pozície, z ktorej som vedel zasadzovať údery. Hlavne som však chcel zápas ukončiť v prvom kole a to sa mi podarilo,“ zaspomínal si Daňko. Svoje skóre si tak upravil na 4-0, no práve neporaziteľnosť môže často narobiť fighterom problémy v hlave. Mladý zápasník to však zvláda: „Myslím na to, že nechcem mať ani jednu prehru. Pred zápasom si nechám od cutmana napísať na tejpy bilanciu, ktorú budem mať po zápase,“ dodal sebavedomo.

Po dueli s Jánom Hudákom prišla okamžitá reakcia v podobe výzvy od Karola Ryšavého, ktorý hneď po Daňkovom víťaznom zápase vstúpil do klietky a mladíka vyzval. Zástupca košického MMA Top Teamu ponuku prijal a koncentruje sa len na nasledujúci fight: „Karol je dosť veľký srdciar a je na tom veľmi dobre s vytrvalosťou. Bude ťažké ho ukončiť, ale možno mi tam znova prejde nejaký lakeť, alebo dobrý úder a nedám mu šancu, uvidíme,“ Na prípravu má menej času ako Ryšavý, no nemyslí na to a so svojím tímom sa pripravuje na 100%: „Celý môj tím sa o mňa stará a aj keď nemám toľko času ako súper, verím, že budem kvalitne pripravený. Je to možno menšia nevýhoda, pretože Karol má dlhšiu prípravu a chodí na kempy do Thajska a kade-tade. Na druhú stranu mi to celkom vyhovuje, pretože by som po zápase aj tak iba trénoval.

V organizácii Oktagon MMA sa tak zrejme rodí ďalšia mladá hviezda. Daňkove plány do budúcnosti sú jasné: „V Oktagone určite zotrvám dlhšie. Myslím, že som ešte mladý a na zahraničie mám ešte čas. Mojím cieľom je samozrejme aj zisk titulu v Oktagone,“ potvrdil. Už onedlho sa dozvieme, či si mladý východniar neporaziteľnosť udrží alebo nie. Má proti sebe náročného súpera, ktorý je vo forme a je pripravený porovnávať sa s tými najlepšími.