Novinky - 07.06.2019 12:30

Nikoleta Domoráková: Nikdy by som si neodpustila, ak by som tento zápas odmietla

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Už zajtra je na programe nadupaný turnaj Oktagon 12 s hviezdnou zostavou na čele s Attilom Véghom. Bude to ale iný zástupca Spartakus Fight Gymu, ktorý na seba strhol pozornosť. Nikoleta Domoráková totiž z amatérov prechádza rovno na to najväčšie pódium, keď sa pred tisíckami fanúšikov postaví Clare Ricignuolo.

Zápas sa pritom upiekol doslova v hodine dvanástej, keď ešte začiatkom mesiaca nebolo jasné, kto sa obľúbenej Francúzke postaví. Domoráková sa ale chytila šance, ktorá môže prísť iba raz za kariéru.Zo zápasu mám zmiešané pocity, zbehlo sa všetko strašne rýchlo. Ale teším sa, je to veľká príležitosť a nikdy by som si neodpustila, ak by som to odmietla,” prezrádza Domoráková, ktorá má na konte iba dve výhry v amatérskych súbojoch, čo bude zrejme jej najväčšia slabina.

“Pripravená som, práve som finišovala prípravu na iný zápas, čiže aj keby som o tom vedela skôr, moja príprava by bola rovnaká. Moja nevýhoda je len to, že som "nevyzápasená". Beriem to ako obrovskú výzvu, prvýkrát pod profi pravidlami a rovno na takej veľkej udalosti. Bude to pekná bitka.”

Na druhej strane Clara Rici je skúsená bojovníčka, ktorú už z podujatí Oktagon dobre poznáme. V súboji s mladou Slovenkou bude favoritkou a čaká sa jej víťazstvo, tréner SFG Ján Hudák ale radí, aby Domorákovú ľudia vôbec nepodceňovali.

Zdroj: Neruda Production

„Všetci, čo videli jej zápasy, aj keď boli amatérske, tak videli, že šľape do plných od prvej do poslednej minúty. Má bojovné srdce a to ukáže aj v tomto zápase. Jediné, čo môže prekvapiť je to, že je ešte lepšia ako v predošlých zápasoch,“ hovorí Hudák a dopĺňa, že pre jej nasadenie a silu jej v gyme nepovedia inak ako Nicolas. Zanietením na tréningoch si z nej totiž veľa mužov môže brať príklad. „Jej mesačné tréningové jednotky sú na úrovni profesionálneho športovca. Má výhodu v tom, že v gyme aj pracuje, čiže nesedí, ale v kuse maká.”

Očakávať tak môžeme vyrovnanejší duel, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. A keďže obe bojovníčky vyznávajú boj v postoji, určite príde aj k výborným prestrelkám, čo potvrdil aj Hudák. “Jej veľká prednosť je box a celkovo stand up. Keďže zapracovala aj na sile, tak aj sila úderu je porovnateľná s niektorými z chlapcov. Čiže to je jej silná stránka.“

Spartakus tak posiela na Oktagon celú bojovú jednotku, ktorej počet sa zastavil na čísle 5. Toto číslo je ale pre Hudáka pochopiteľné. „Je to jednoduché, ak Oktagon potrebuje kvalitného bojovníka, siahne po SFG a tu sa vždy niečo nájde,“ uzatvára s úsmevom.