Novinky - 14.06.2019 09:00

Ľudovít Klein: Takúto atmosféru zažijete iba na Oktagone

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Podujatie Oktagon 12 prinieslo nadupanú štartovku plnú hviezdnych mien. Jedným z nich bol Ľudovít ´Lajoš´ Klein, ktorý knokautom ukončil duel s Limon v prvom kole a na konto si tak pripísal už 14. výhru v kariére.

„Pocity sú fakt neopísateľné. Keď to človek nezažije tak sa to nedá vysvetliť, aký to je pocit. Podporu fanúšikov som cítil to od začiatku, hneď ako som vyšiel na moju nástupovku. Takýto dav ľudí, ktorý kričí je ozajstná brutalita,“ opísal Klein svoje bezprostredné pocity po zápase.

Willian Lima bol ale na papieri poriadne tvrdým orieškom, čo dokazujú aj štatistiky, keď do zápasu s Kleinom nastupoval Brazílčan s úctyhodnú bilanciou 12 výhier a iba jedinou porážkou. Lima pritom ťahal šnúru siedmych výhier a od roku 2015 nepoznal trpkosť prehry.

“Taktika bola začať v postoji a trocha si ho oťukať v prvom kole, že ako bude reagovať. Poprípade by sme ho zobrali na zem, ale nebolo to treba, pretože to vyšlo v prvom kole,“ prezradil Klein, ktorý nenechal nič na náhodu a tvrdo knokautoval súpera.

Klein pritom ani sám nečakal, že to bude pomerne jednoznačná záležitosť, arzenál zbraní jedného z najväčších talentov na domácej scéne je ale neskutočný. „Určite som nečakal takýto duel, skôr som očakával, že to bude celkom tvrdý zápas. Keď som si ho študoval, tak mi pripadal ako taký bitkár,“ pokračuje zástupca SFG, ktorý súpera ukončil tvrdou dvojicou úderov. „Túto kombináciu mám veľmi dobre natrénovanú, predný zdvihák, zadná rovná, pre opačné gardé ako som ja je to úplne super, takže som veľmi rád, že mi to vyšlo.“

Aj napriek jasnému víťazstvu si Klein zo zápasu odniesol už takmer tradičné zranenie, ktoré si paradoxne stále spôsobí sám. „V každom zápase sa mi podarí nakopnúť si nohu, je to už niečo neuveriteľné. Stále keď kopem, tak do to ho dávam maximum a stále si ju rozkopnem. Ale nevadí, už som na to zvyknutý.“

Ani táto nepríjemnosť však ´Lajošovi´ neuberala z úsmevu na tvári a súboj si neskutočne užil. Za všetko mohla výborná atmosféra na štadióne Ondreja Nepelu a hlavne návrat do organizácie Oktagon. „Návrat je brutálny, pretože takúto atmosféru zažije človek podľa mňa iba na Oktagone a som rád, že som sa sem vrátil.“

Slovenský supertalent si tak ešte párkrát užijeme na domácej pôde, keď má s organizáciou Oktagon podpísanú zmluvu na štyri zápasy a tento rok by mohol byť v akcii ešte dva razy. „Dúfam, že sa vrátim čoskoro, možno v septembri zasa na turnaji v Bratislave, v novembri bude veľký turnaj v Prahe, tak tam by som sa taktiež chcel predstaviť,“ uzatvoril Klein.