Novinky - 11.07.2019 13:37

Deák opäť na Slovensku, v Bratislave to bude vrieť

Zdroj: Tomáš Horváth/Instagram

Tomáš Deák, Samuel „Pirát“ Krištofič, Róbert Pukač, či Ilja Škondrič. To sú mená, ktoré lákajú obrovskú pozornosť na československej MMA scéne. Už 14. septembra sa všetci títo bojovníci predstavia na jednej karte na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave v rámci turnaja Oktagon 14.

Organizácia Oktagon MMA dnes predstavila teaser na ďalší turnaj na slovenskom území, na ktorý sa opäť môžu tešiť fanúšikovia v Bratislave. Po skvelej karte z júna, keď najväčšiu arénu na Slovensku opanovali mená ako Ľudovít Klein, Gábor Boráros, či „Pirát“ Krištofič sa Oktagon vráti na miesto činu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma),

Najväčším lákadlom má byť mimoriadne očakávaný duel medzi Tomášom Deákom a Filipom Mackom. Český fighter si pýtal zápas so slovenskou bantamovou jednotkou už príliš dlho na to, aby mu promotéri a tiež samotný Deák napokon nevyhoveli. Šampión ruskej organizácie Fight Nights sa tak opäť predstaví na domácej pôde a to hneď v ďalšom titulovom zápase. S bojovníkom Mackom to však jednoduché mať nebude.

Boj o Bratislavu. Tak je prezentovaný hlavný zápas večera na päť kôl po piatich minútach. Dohadovanie oboch súperov vyústilo v súboj medzi Samuelom „Pirátom“ Krištofičom a Róbertom Pukačom. Obaja chcú dokázať, že hlavné mesto patrí im, no víťaz môže byť len jeden.

Spolu s týmito duelmi Oktagon ohlásil aj návrat Ilju Škondriča. Mimoriadne úspešný tréner z bratislavského gymu OFA (Octagon Fighting Academy) naposledy bojoval pred zhruba dvoma rokmi, keď na pražskej Štvanici podľahol neporazenému Poliakovi Michalovi Bobrowskému a to v rámci turnaja Oktagon 3. Fanúšikovia sa tak budú môcť tešiť na veľký návrat skúseného bojovníka.

Okrem spomínaných mien sa na plagáte k turnaju Oktagon 14 ocitol aj miláčik publika Miloš Petrášek. Ten si po dvoch prehrách s Jeremym Kimballom vzal voľno, no už v septembri by sa mal vrátiť do boja. Jeho súper zatiaľ známy nie je, no poloťažká váha je mimoriadne nabitá a tak jednoznačne nebude núdza o kvalitných protivníkov.

No a kto sa ešte na tomto turnaji môže objaviť? Vzhľadom na to, že sa Oktagon viac-menej drží toho, že na slovenskom území dáva viac príležitostí Slovákom a na českom území zase Čechom, v hre sú aj ďalšie zaujímavé mená. Spomenúť treba najmä Ľudovíta Kleina, Gábora Borárosa, či Karola Ryšavého. Ani jeden z tejto trojice sa totiž nepredstaví o dva týždne na Štvanici a tak je pravdepodobné, že aj týchto fighterov v Bratislave 14. septembra uvidíme.